FIEd miinustes EVPde tõttu?

14. august 2001, 00:00

FIEde kahjum võib tuleneda EVPde eest erastatud tootmiseks vajaliku vara tõttu. Paljudel FIEdel on kindlasti olnud arvel sadu tuhandeid EVPsid. Need on saadud tööstaa?i eest, päranduseks, mil tulusid polnud veel vaja deklareerida, ostetud odava kursi ajal jne.

Alates eelmisest aastast saab maaostu EVPde eest näidata kuluna, arvestades EVPd kroonideks ostupäeval kehtinud kursi järgi. EVPde ostu ju kuludesse kanda ei saa. Kui FIE soetas EVPd kunagi ammu, ajal, mil ostukurss oli 0,18 krooni, maad aga ostis EVPde eest päeval, mil kurss oli 0,72 krooni, tekib tohutu kahjum, mis kandub aastast aastasse. Tegelikku kahjumit ei eksisteeri ega palgata töötamist ei toimu, miinustes ollakse ainult paberitel.

Läheb hulk aega, mil tulu erastamisest tekkinud kulu ükskord katab.

Võib ju mõelda, et kahjumis on mõnus elada ? ei pea tulumaksu maksma. Samal ajal ei saa ka pangalaenu, liisingut, krediiti, kuigi tegelikkuses ollakse plussides.

Tuleb ka öelda, et paljud on FIEd n-ö väikest viisi, põhitöö kõrvalt. Nad ajavad oma pisikesed summakesed nulli, kuid põhitöö pealt maksavad makse nagu kõik teisedki.

P.S. Maksuametis öeldi, et olen endale ülaltoodud põhjustel 150 000kroonise kahjumi arvutanud korrektselt. Või sain millestki valesti aru?

___________________________________________

FIEd paberi peal kasumit ei teeni

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:47
Otsi:

Ava täpsem otsing