Meeleolud turgudel segased145

14. august 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturud alustasid eilset kauplemispäeva segaste meeleoludega.

Ühest küljest aitas tehnoloogiasektori aktsiaid investeerimispank Goldman Sachs, kes andis ostusoovituse mitmele juhtivale mikrokiipide tootja ja telekommunikatsioonisektori aktsiale. Teisest küljest on aga turuosalistel selgelt meeles, et viimasel ajal pole just palju selliseid uudiseid tulnud, mis aktsiaturge rõõmustanud oleks ning ka käesoleval nädalal võivad uudiste tõttu taas langusmeeleolud võimust võtta. Erinevalt Goldman Sachsist ei julgenud näiteks teine suur investeerimispank Lehman Brothers optimistlik olla ning teatas klientidele, et ?põhi ei pruugi veel käes olla?.

Sellise ettevaatlikkuse põhjendatust kinnitas eilse kauplemispäeva alguses jaekaubandusettevõtete aktsiate liikumine. Languse osaliseks said täna oma kvartalitulemused avaldavad Wal-Mart ja Home Depot. Lisaks sellele tulevad täna ka juuli jaekaubandusnäitajad. Briefing.com?i küsitletud analüütikute andmetel ennustavad analüütikud keskmiselt jaemüügi 0,2protsendilist vähenemist. Neljapäeval avaldavad oma kvartalitulemused aga Hewlett-Packard, Applied Materials ning Dell. Kõik mainitud ettevõtted turge tõenäoliselt millegi positiivsega üllatada ei suuda. Pigem vastupidi.

Eilse kauplemispäeva alguses aga ei suutnud turud vastandlike signaalide tõttu suunda leida ning peamised indeksid püsisid reedeste sulgemistasemete lähedal.

Ettevaatlikkus domineerib.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing