Pikaro väide alusetu

14. august 2001, 00:00

30. juuli Äripäevas ilmunud artiklis ?Katusepakkujast inkassotöötajaks? ära toodud Koit Pikaro väide, et kriminaalsete sidemetega inimesi kasutavad aeg-ajalt ka respekteeritud inkassofirmad, heidab varju kõigile Eesti Võlanõudjate Liitu (EVL) kuuluvatele äriühingutele, s.h Contant Eesti ASile.

Contant Eesti AS on Nordea kontserni kuuluv, rahvusvaheline võlanõuete haldamisega tegelev äriühing. Soomes on meie emafirmal 35aastane kogemus võlgade sissenõudmisel. Pangakontserni kuuluvana allub meie tegevus rangele sisekontrollile, oleme kohustatud järgima pangasaladust puudutavaid eeskirju.

Personali valikul kontrollime nende tausta põhjalikult ning analüüsime ka kanditaatide isikuomadusi. Erinevalt meie konkurentidest on meie töötajad valdavalt naised. Contant Eesti ASi töötajate hulgas pole olnud ega ole ühtegi kriminaalkorras karistatud ega ka eeluurimise all olnud isikut. Samuti ei tee me selliste isikutega mitte mingisugust koostööd mitte ühelgi tasandil.

Oma tegevuses juhindume Eesti seadusandlusest ja headest äritavadest. EVLi juhatuse kinnitatud heade tavade koodeksi p.3.1.1 peab inkassofirma võlgnevuse sissenõudmisel vältima võlgnikule ülemäärase kahju tekitamist ning makse saavutamiseks ei tohi kasutada võlgniku liigset mõjutamist või muul viisil ähvardamist. Nimetatud heade tavade koodeks on kohustuslikuks täitmiseks kõigile EVLi liikmetele kui ka liidu liikmeks pürgivatele äriühingutele.

EVLi aukohtu reglemendi järgi on kliendil, kellele on teenust osutanud liidu liige, ning võlgnikul või kolmandal isikul, kellel on olnud otsene puutuvus liidu liikmega, õigus liidu liikme poolt heade tavade rikkumise fakti ilmnemisel pöörduda liidu aukohtu poole. Käesoleva ajani ei ole EVLi aukohtule esitatud ühtegi vastavasisulist avaldust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing