KredEx hakkab korteriühistute laene garanteerima

14. august 2001, 15:31

Täna kirjutas Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutus KredEx alla koostöölepingutele Eesti Ühispanga ja Krediidipangaga, mille alusel KredEx avab pankadele garantiilimiidid korteriühistutele renoveerimistöödeks antavate laenude tagamiseks. Laen on mõeldud elamu ökonoomsust ja turvalisust tõstvateks töödeks, teatas KredEx.

Korteriühistu peab olema loodud ja registreeritud vähemalt 6 kuud enne laenu taotlemist. Laenu taotlemiseks on vajalik maja üldkoosoleku otsus. Laenu maksimaalsuurus on piiratud kahe näitajaga: laenumakse võib ulatuda kuni 5 kroonini üldpinna ruutmeetri kohta kuus ja laenu pikkus kuni 7 aastani.

Ühistul peab olema tõestanud oma võimet elanikelt vajalikke makseid koguda (vähemalt 6 kuud) ning tal ei tohi olla üle tähtaja maksevõlgnevusi pankade, maksuameti ning kommunaalteenuste osutajate ees. Laenu taotlemise hetkel ei või viivises olevate jooksvate maksete osakaal ühistu siseselt ületada 7 % kuu maksete laekumisest.

Garantii võimaldab vähendada laenu omafinantseeringu määra 25 protsendilt 10 protsendile. Juunis sõlmis KredEx korteriühistute laenude tagamise lepingu Sampo pangaga, juulis Hansa Liisinguga. KredEx on valmis laene garanteerima kuni 75 % ulatuses ja on esialgu eraldanud korteriühistute laenude garanteerimiseks limiiti 110 miljonit krooni, mis vastab 146 miljonile kroonile laenusummadena.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing