Suvetormid tulid metsade omanikele halvimal ajal

14. august 2001, 08:21

Metsaomanikud seisavad valiku ees, kas müüa tormimurdudes vedelev puit maha ülestöötamise omahinnaga või jätta see metsa mädanema, sest ümarpuidu hind maailmaturul kukub ja Eesti puidueksport väheneb, kirjutab Postimees.

Mitmes Eesti maakonnas tegutseva rohkem kui 10 000 hektari suuruse erametskonna haldusfirma Metsamaahalduse ASi juhataja Taavi Raadiku kinnitusel pole välistatud, et paberipuu kokkuostu hinnad võivad sügisel langeda viimaste aastate madalaimale tasemele. ?Kõvasti metsa jääb ka maha mädanema,? lisas ta.

Raadiku sõnul on lisaks kõigele järsult kerkinud ka metsa ülestöötamise hinnad. ?Kui metsa ülestöötamise kompleksteenuse saab autotranspordita 110-115 krooniga tihumeeter, siis tänaseks on hinnad tublisti kerkinud,? lausus Raadik. ?Praegu lähenevad ülestöötamise hinnad 200 kroonile.?

Suurmetskonnal on Raadiku sõnul siiski kokkuostjatega pikaajalised lepingud ning seetõttu ei anna puidu üleküllus ennast praegu firmale tunda.

Eesti ühe suurema müügiartikli puidu eksport on tänavu mullusega võrreldes vähenenud nii nelja sadamat haldava Tallinna Sadama, suuruselt teise ekspordivärava Pärnu Sadama kui ka Kunda Sadama kaudu.

Metsatööstuse Liidu tegevdirektori Olav Antoni kinnitusel on maailma puiduturul madalseis nii palgi kui ka paberipuidu osas. Ennustuste kohaselt peaks puidu hinnad hakkama vaikselt kerkima alles järgmise aasta märtsis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing