Kilest saab odavalt ja kiirelt leilivõtmiskoha

Heli Lehtsaar 15. august 2001, 00:00

Just nii palju läheb OÜ Kilekeskus juhataja Silver Lelle sõnul maksma piimvalge läbipaistmatu kile 3×3meetrise sauna jaoks. Juurde tuleb arvestada puitkarkassi ja kerise hind, keskmiselt maksab keris 1500?2000 krooni. Kes tahab korralikumat leilivõtmiskohta, võib kilesaunale ka põranda alla teha.

Silver Lelle sõnul on nad piimvalget kilet, mis tegelikult on mõeldud tavalise sauna tarvis aurutõkkeks, müünud kuus aastat. Idee pakkuda kilet ka sauna ehitamiseks tekkis Kilekeskuse töötajal Sulev Tammelil hiljuti.

?Hiljuti näitas ETV ?Pealtnägija? saates meest, kes ehitas sauna tavalisest kilest. See aga paistab läbi ning kuumataluvus on tavalisel kilel 70 °C. Siis tuligi Tammel mõttele, et kuna aurutõkkeks mõeldud kile kannatab 115 °C kuuma ja läbi ka ei paista, siis miks mitte reklaamida seda välja saunaehituseks sobiva materjalina,? räägib Lell idee tagamaadest.

Seda, kas keegi neilt ostetud kilest tõesti ka sauna on ehitanud, Lell öelda ei oska, aga mainib, et selle kohta küsitakse väga palju.

Kilest sauna ehitamine on lihtne ? puitkarkassile tuleb lihtsalt kile korralikult ümber tõmmata. Kile kinnitamisel puitkarkassi külge jääb klambripüstolist väheks. Et pragudest soe välja ei läheks, tasub kile näiteks liistude abil fikseerida. Saunast sisse- ja väljakäimiseks, n-ö ukseks võib jätta kilesse kitsa prao.

Kilesauna puudus on asjaolu, et ta soojeneb küll kiiresti, kuid sama kähku läheb soe sealt ka välja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing