Allveelaeva Lembit remont algab septembris

15. august 2001, 16:28

Eesti Meremuuseumi ja Balti Laevaremonditehase esindajad kirjutasid täna alla lepingu, mille järgi allveelaeva ?Lembit? dokiremont algab septembri esimesel dekaadil.

Allveelaeva ?Lembit? Balti Laevaremonditehasesse (BLRT) pukseerimise täpne kuupäev sõltub paljuski ilmastikuoludest, kuna on tegemist vana laevaga ning sellega kaasnevate riskidega.Remonditööde kestvuseks on kavandatud 21 päeva.

Selle aja jooksul tuleb puhastada ja värvida laeva kere, välja vahetada osa kereplaatidest, teha taastusremont siseruumides ning muud vajalikud renoveerimistööd.

Esialgsete arvutuste järgi läheb allveelaeva ?Lembit? remont maksma natuke rohkem kui 1,6 miljonit krooni. Täpne summa selgub laeva defekteerimisel enne dokiremonti. Käesoleva aasta riigieelarves on allveelaeva remondiks eraldatud miljon krooni.

BLRT on nõus sellega, et ülejäänud rohkem kui 600 000 krooni maksab riik järgmisel aastal. Meremuuseumi direktori Urmas Dreseni sõnul on ?Lembitu? renoveerimisel arvesse võetud võimalust, et tulevikus saab allveelaeva siiski eksponeerida kuival maal ja katuse alla paigutatult. Pärast remonti Balti Laevaremonditehases siirdub ?Lembit? tagasi oma senisesse seisukohta Pirita sadamas ja avatakse külastajatele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing