Hiiu Kalur vahetas kahjumi kasumi vastu

15. august 2001, 16:13

Kalanduskontsern Hiiu Kalur teeni selle aasta esimese poolaastaga 3,6 miljonit krooni kasumit, eelmisel aastal oli ettevõte samal ajal 3,6 miljoni krooniga kahjumis, teatas ettevõte.

Hiiu Kaluri 6 kuu käive oli tänavu 187,6 miljonit krooni, kasvades eelmise aasta sama ajaga võrreldes 10 protsendi võrra.

'Hiiu Kaluri jaoks on I poolaasta lõppenud oluliselt paremini kui mullu ja ka tänavuseks planeeritud majandusnäitajad oleme ületanud,' ütles ASi Hiiu Kalur finantsdirektor Urmas Reimann.

Reimanni sõnul teenis Hiiu Kalur kasumi juba esimeses kvartalis, teine kvartal on ettevõttele tootnud planeeritud kahjumit. 'Suvi on meie jaoks aeg, mil laevad seisavad ja on remondis, sel ajal on oluline hoida kulud minimaalsed, et hakata augustist taas kasumit teenima,' ütles ta. 'Aasta lõpuks oleme plaaninud kokkuvõttes 4,4 miljoni kroonist puhaskasumit ja 350 miljoni kroonist käivet.'

Sellel aastal on Hiiu Kalur suurendanud oma toodete müüki siseturul, kus iga kuu müüakse ainuüksi kulinaariatooteid keskmiselt 20 tonni. Kevadel alustas ettevõte värskete krevettide turustamist Eestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing