Olematu koosolek jagas PHARE miljonid ümber

15. august 2001, 08:11

Oru park Ida-Virumaal jäi PHARE rahast ilma, kui olematul koosolekul otsustati pargimaja renoveerimiseks mõeldud kaks miljonit krooni eraldada Toilas avaliku ranna avamiseks, kirjutab Põhjarannik.

Aprillis jagas PHARE alaprogrammi ?Toila-Ontika looduspark? töögrupp raha külastuskeskusena plaanitava Oru pargimaja renoveerimiseks. Paar päeva tagasi said töögrupi liikmed projektijuhilt Margus Ilmjärvelt meiliga olematu koosoleku protokolli, kus miljonid kroonid ümber jagatud.

Suurem osa valge majana tuntud kasutuseta seisva pargimaja renoveerimiseks mõeldud 3,4 miljonist kroonist suunati Toila avalikule rannale vajaliku infrastruktuuri väljaehitamiseks. Pargimaja remondiks jäeti kolmveerand miljonit.

?See oli nii minu kui teiste töögrupi liikmete jaoks täielik üllatus,? kinnitas pargi metsnik Maire Uustal. ?Kuidas saab miljoneid kroone liigutada ilma töögrupiga asja arutamata??

Ilmjärve sõnul on töögrupis paika pandud, et koosolekute pidamiseks ei pea füüsiliselt kokku tulema. Rahajaotuse ülevaatamise tingis Ilmjärve sõnul see, et suurem osa töögrupist ei saanud aru, miks peaks ühe hoone renoveerimiseks eraldama 3,4 miljonit krooni.

PHARE ekspertide hinnangul läheks külastuskeskuse renoveerimine maksma 2,4 miljonit krooni, töögrupp otsustas aprillis ühehäälselt, et see summa on liiga väike ning maja korralikuks remontimiseks peaks eraldama 3,4 miljonit krooni.

Töögrupi juhi ja Toila vallavanema Bruno Uustali sõnul oli rahajaotuse ülevaatamise peamiseks põhjuseks just asja majanduslik pool.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing