Selgub kõige ilusam lehm

15. august 2001, 08:34

Aretusühistu Eesti Punane Kari eestvõttel tuuakse tänavu 11. eesti punase karja võistlusele Ülenurmel üle poolesaja kauni veise, kirjutab Tartu Postimees.

Nende hulgast valib komisjon välja tiitli Viss 2001 saaja ehk kauneima punase lehma, teatas põllumajandusmuuseumi asedirektor Lilia Leiman.

Aretusühistu tegevdirektori kohusetäitja Anne Zeemann ütles, et teiste hulgas tuleb võistlusele Viss 2001 ka Tartu Agro lehm Roosi, mulluse iludusvõistluse kõige kaunim veis.

?Ta on vähemalt sama ilus kui möödunud aastal,? ütles Vorbuse farmi juhataja Maie Mölder. Tema hoolealune Roosi annab praegu päevas 39 kilo piima, milles on 3,53% rasva ja 3,57% valku, ning tõi 21. mail ilmale Rebeca, oma kolmanda järeltulija.

?Piimatoodangule ei ole me vissivalimisel tähelepanu pööranud. Kauneima lehma väljaselgitamisel on oluline tema tüüp ehk lühidalt see, millise mulje ta jätab, samuti udar ja jalad,? rääkis Zeemann.

Aretusühistu Eesti Punane Kari tegevdirektori kohusetäitja märkis, et iludusvõistlusel osalevad ka kaunid mullikad, kuid nemad ei saa tiitlile kandideerida.

Võistlus Viss 2001 algab Ülenurmel reedel, 17. augustil kell 11.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing