Suprema: Säästumarketi müügil ei pruukinud omanikud kogu raha kätte saada

Inno Tähismaa 15. august 2001, 13:48

Kinnisvaravalduse ASile kuuluva Säästumarketi keti müügi puhul ei pruukinud omanikud kogu raha kätte saada ehk ostja Kesko kasutas nn earn-out skeemi, kommenteeris ettevõtte müüki investeerimispanga Suprema partner Henrik Igasta.

Igasta sõnul on kaubandusettevõtete puhul tavaline, et algul ei maksta välja kogu ostuhinda. Sellise skeemi alusel ostis Kesko ära AS Fanaal Ehitumaailma kaupluste keti, kus Fanaali nõustas Suprema. Igasta sõnul ulatub ostuhind keskmiselt pooleni aastakäibest.

Säästumarketite tänavune käive ulatub 600 mln kroonini ja kasum jääb 6 mln kroonini. Selle põhjal ulatub ostuhind 300 mln kroonini. Kuivõrd aga ettevõtte bilansis pole hooneid, võib hind olla veelgi madalam, kuni 200 mln krooni.

Kinnitamata andmetel said Säästumarketi omanikud Guido Sammelselg, Indrek Prants, Sven Mansberg ja Armin Kõomägi keti müügi eest kohe kätte 60 mln krooni, millele lisandub veel 140 mln krooni, kui ettevõte laieneb ja hakkab tööle nii nagu selle omanikud müües lubasid.

Säästumarketi keti omanikud pole olnud nõus tehingu detaile avalikustama. Samuti on talitanud Kesko. Säästumarketi endiste omanike esindajad on siin-seal ajakirjanduses vihjanud, et müügihind võis olla 450 mln krooni. Hind tuli välja siis, kui avalikult hakati kahtlema BRSi juhi Guido Sammelselja võimes leida raudtee erastamiseks oma raha.

Kesko Food Ldt juhid on varem öelnud uudisteagentuurile Reuters, et Säästumarketi kett maksis umbes sama palju, kui kulub paari suure kaupluse rajamiseks Soomes. Kui arvestada ühe kaupluse hinnaks Soomes 50 mln krooni, siis saab keti ostuhinnaks kokku 100 mln krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing