Tartu tee-ehitajate liiv voolas Draakoni restorani

15. august 2001, 08:34

Tartu Draakoni hotelli ja restorani omanikud süüdistavad Lossi tänava remontijaid hooletuses, mille tõttu vihmaveega ära uhutud ehitusliiv ummistas kanalisatsiooni ja uputas keldrid, põhjustades kümneid tuhandeid kroone kahju, kirjutab Tartu Postimees.

?Just saime nädalataguse uputuse jäljed likvideeritud,? osutas ASi Tony aktsionär Ain Veiram esmaspäeva hommikul Draakoni restoranis mudases vees seisvatele värvipurkidele.

Pühapäevaõhtune vihmavaling kandis remonditavalt Lossi tänavalt alla kuupmeetrite kaupa liiva ja haaras kaasa ka Ülikooli tänava poolsesse otsa valmis veetud liivakuhjad.

Pärast seda, kui liiv oli ummistanud kanalisatsioonitorud, hakkas Draakoni restorani ja hotelli keldriruumesse kempsupottide kaudu vett tulvama.

Draakoni restorani koristaja Maria Sults rääkis, et kui tavaliselt kulub tal koristamiseks mõni tund, siis viimaste uputuste jälgi koristades oleks tal puhastusfirmast Kyyrix palgatud abilisteta päevastki väheks jäänud.

Enne pühapäevast sadu hindas Veiram uputusest põhjustatud kahjusid küündivat 17 000 kroonini. Sellest 10 000 kulus torude läbipesule ja liiva väljaveole ning 7000 hädapärasele remondile: niiskuse tõttu hakkas seintelt värv kooruma.

Veiram lisas, et veel paarkümmend tuhat krooni kulub, et puhtaks pesta hotelli vaibad, kuhu kunded on tänavalt kingadega liiva ja savi kandnud.

?Enne tänavaremonti pole meil sellist jama kunagi olnud,? nimetas ta süüdlaseks tee-ehitajaid, kes jätsid vihmavee ja liiva tõrjumiseks tõkked ehitamata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing