Uue piletisüsteemi pilootprojekti jätkatakse järgmise aasta sügiseni

15. august 2001, 11:22

Tallinna Linnavalitsus võttis teadmiseks Säästva Arengu ja Planeerimise Ameti aruande ühistranspordi tasukogumissüsteemi pilootprojekti juurutamise kohta, teatas Raepress.

Linnavalitsus toetas aruandes esitatud ettepanekut ning pidas vajalikuks jätkata elektroonse piletisüsteemi pilootprojekti kuni seadmete renditähtaja lõpuni.

Möödunud aasta lõpus sõlmis tollane Transpordiamet rendilepingu Intermarketing OY-ga. Lepingu kohaselt pidi Tallinna ühtses piletisüsteemis käivitatama pilootprojekti raames elektrooniliste piletiseadmete süsteem.

SAPA aruandes öeldakse, et pilootprojekti eesmärgiks oli kindlaks teha elektroonilise piletisüsteemi ning vastavate seadmete kasutuskõlblikkus kohalikes tingimustes. Pilootprojekt oli vajalik esialgse praktilise kogemuse omandamiseks, et viia miinimumi esialgse teabe puudusest tingitud riske rahaliselt väga mahuka täismahulise elektroonilise piletisüsteemi rajamisel.

8. augusti seisuga on elektroonse piletisüsteemi seadmeid tarnitud 495 komplekti. Tallinna Autobussikoondise AS-i, Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise AS-i ja MRP Linnaliinide AS-i kõik 6 depood on varustatud arvutitega ja vajaliku tarkvaraga ning kassa tulemi mahalugemisseadmetega. Seadmete kasutuse kohta on sõlmitud kasutusvalduse lepingud, mis on eelallkirjastatud ning kogu tehnika üleandmise kohta on olemas üleandmis-vastuvõtu aktid.

Rendilepingu tingimuste kohaselt on 24 kuulise rendiperioodi renditasu kokku 5,77 miljonit krooni.

Praeguseks ajaks on rendilepingu alusel tehtud kulutusi veidi alla 5 miljoni krooni, sealhulgas renditasu ettemaksud ligi 4,6 miljoni krooni ulatuses. Intermarketing OY on esitanud arveid veel transpordi, tarkvara ja tööde eest summas 1 805 020 krooni. Need on tasumata, kuna arvetes toodud tööde vastavus lepingu tingimustele vajab kindlakstegemist.

Tallinna Säästava Arengu ja Planeerimise Ametil on Intermarketing OY suhtes nõudeõigus tarnete hilinemisest tingitud leppetrahvile 313 542 krooni suuruses summas.

Tallinna Säästava Arengu ja Planeerimise Amet ja Intermarketing OY tegid 8. augustil rendilepingusse muudatusi, mille kohaselt rendiperiood lüheneb 24 kuult 19 kuule nii rendiperioodi alguskuude kui ka lõpukuude võrra. Nüüd lõpeb rendileping 29.oktoobril 2002. Rendiperioodi lühenemise arvel ei kuulu tasumisele ka renditasu kolmas ettemaks summas 1 180 575 krooni, mille maksetähtaeg oleks olnud järgmise aasta 18. jaanuar.

Lepingu muudatustega sätestati ka tarnitud seadmete garantii ning korraliste hoolduste ja remondi tingimused, mis esialgu olid sätestamata.

Intermarketing OY ei nõua tema poolt esitatud arvete tasumist 1 805 020 krooni suuruses summas kuni nende arvete läbivaatamiseni rendiperioodi lõppemisel.
Säästva Arengu ja Planeerimise Amet peab otstarbekaks jätkata pilootprojekti seadmete rendilepingu tähtaja lõpuni.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing