Vabaduse väljaku trammiteed tuleb uuesti üles kaevata

15. august 2001, 16:12

Kuna tarnija ei suutnud praegu kapitaalremondis oleva Tallinna Vabaduse väljaku trammiteede jaoks õigel ajal kohale toimetada kummimatte, tuleb Vabaduse väljaku trammitee piirkond augusti lõpus uuesti üles kaevata, kirjutab Postimees Online.

Senise tähtaja kohaselt saab Vabaduse väljak normaalseks liikluseks korda selle nädala laupäeva varahommikuks. Peatöövõtja ASi Talter projektijuhi Targo Tootsi sõnul püütakse selleks ajaks ka tegelikult töödega valmis saada, kuigi töid on seganud vihmased ilmad.

Tallinna linnavalitsuse säästva arengu ja planeerimise ameti arenguteenistuse peaspetsialisti Mati Songisepa sõnul tuleb aga pärast Vabaduse väljaku liikluseks taasavamist see uuesti augusti lõpus või septembri alguses lühikeseks ajaks sulgeda. Õigeks ajaks saabumata kummimattide kohale jõudes kaevatakse trammiteede ümbert ajutine asfalt üles ning kaetakse pärast tee uue kattega.

Targo Tootsi sõnul on saabumata vaid osa matte ning tegemata jääv töö loodetakse hiljem teha ära ühe ööga. Tema teada valmistati Eesti jaoks eraldi mõõtudega kummimatid, mistõttu võis probleem tuleneda tootmistsüklist. Vabaduse väljaku remondi ajal on kõrvalteede kaudu ümber suunatud Pärnu maanteel kulgev bussiliiklus. Kogu ristmiku sulgemise aja ei liigu trammid liinidel number 3, 4 ja 5 ning trollibussid liinidel 1, 2, 3 ja 6 sõidavad Vabaduse väljakuni. Songisepa sõnul täiendava teeremondi tõttu augusti lõpus ühissõidukite liiklust ei häirita.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing