Viljandi Uue ja Tallinna tänava ristmik tehakse neljarealiseks

15. august 2001, 08:48

Augusti lõpus alustab ehitusfirma Ratex Uue ja Tallinna tänava ristmiku väljaehitamist, mille käigus saab Viljandi viienda valgusfooriga liiklussõlme, kirjutab Sakala.

Linnamajandusameti juhataja Priit Vihuri avaldas lootust, et kokku 3,2 miljonit krooni maksva ehituse esimene etapp saab valmis kahe kuuga, umbes samaks ajaks, kui valmib uus bussijaam.

?Meie selle aasta rahast 800 000 krooni maksvate valgusfooride paigaldamiseks ei piisa ja see jääb järgmisesse aastasse,? kahetses Vihuri.

Enamik ehituseks kuluvast rahast oli tänavusesse eelarvesse juba sisse kirjutatud ning juunikuus tuli lisaeelarvega juurde veel pool miljonit krooni. Vihuri sõnul alustatakse riigihanke võitnud Ratexiga lähipäevil lepingu sõlmimiseks läbirääkimisi ning vaadatakse, mida saab ehituse esimeses etapis edasi lükata, et rahaga välja tulla.

Aktsiaseltsi Kommunaalprojekt projekteeritud ristmiku rekonstrueerimine liikluse üldskeemi ei muuda. ?Pärast ristmiku ja bussijaama valmimist muutub Ilmarise tänav ilmselt kahesuunaliseks ning bussid hakkavad lisaks praegustele suundadele sõitma Ilmarise ja Endla tänavat pidi,? nimetas Vihuri uuendusi.

Edapidi saab mööda Uut tänavat mõlemas suunas liikuda kuni tankla Uno X lõpuni. Centrumi parkla teeotsani on mõlemas suunas kaks sõidurada, millele bussijaama platsi pool lisandub eraldi rada bussidele.

Praegused ülekäigurajad, mis viivad Centrumi peasissekäigu juurest üle Uue ja Tallinna tänava, saavad ohutussaared ja valgusfoorid.

Priit Vihuri sõnul pannakse üks linna tihedama liiklusega ristmikke ehituse ajal umbes kolmeks nädalaks kinni ning liiklus suunatakse teiste tänavate kaudu ringi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing