Kallim arvuti ootab sügisest hinnalangust

Kaido Einama 16. august 2001, 00:00

Ka sel sügisel ootab Inteli protsessoreid mitmekordne hinnalangus, nagu on juhtunud juba mitu korda selle aasta jooksul. Seni ostame aga kallimat Pentium III protsessorit ja odavamat, kuid aeglasemat Intel Pentium Celeroni.

Endiselt on Celeron paljude arvutimüüjate hinnakirjas. Selle vahepeal unustusse jäänud protsessori on üles soojendanud ka mitmed välismaised arvutitootjad, kes soovitavad oodata uusi, 1 GHz kiirusele lähenevaid mudeleid, mis sobituvad ka emaplaatidele, millel saab hiljem moodsama põlvkonna protsessoreid kasutada.

Mälu 64 MB oli hinnaindeksile raske pähkel. Enam-vähem pooleks on jagunenud müüjad, kes pakuvad laiatarbearvutit 64, pooled aga 128 MB mäluga. 128 MB on Windows 2000 puhul miinimum, selle operatsioonisüsteemi valikul ostjal küsimust ei tohiks tekkida. Kuna aga vana kuid mitte nii hea Windows 98 on odavaim, pannakse seda arvutitele üsna tihti kaasa. Ja see saab lauaarvutis ka 64 MB mäluga hakkama, kui peale kontoritöö ja interneti midagi muud olulist arvutiga ei tehta. Kõvakettad on 20 GB kanti jõudnud, kuid ka 10 GB lähedal on pakkumisi väga palju. Tavakasutajal praegu veel suurt vahet pole, selle mahuga ajab läbi päris lahedalt nii piltide kui dokumentidega opereerides. Väga suuri kõvakettaid asendab ka hulga odavam CD, millele kirjutada mahukamaid andmeid, näiteks pildialbumeid, muusikat või videoid. Ühele plaadile mahtuv 700 MB andmeid on enamasti piisav ja sobib ka arhiveerimiseks paremini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing