Raudtee müüki püüavad mõjutada tuntud persoonid

16. august 2001, 00:00

Riigikontrolör Juhan Partsi hinnangul on BRSiga sõlmitud Eesti Raudtee erastamisleping riigile kahjulik ja ta süüdistas riigiprokurörile saadetud kirjas kuritegeliku lepingu sõlmimises teede- ja sideministrit Toivo Jürgensoni ja EEA peadirektorit Jaak Liivikut.

___________________________________________

Riigi peaprokurör Raivo Sepp jõudis pärast riigikontrolli esitatud materjalide läbitöötamist järeldusele, et raudtee erastamine on toimunud seaduste kohaselt, kriminaalmenetluse alustamiseks põhjus puudub.

___________________________________________

Peaminister Mart Laar tegi 14.08. avalduse, milles ei välistanud erastamisprotsessi katkestamist BRSiga enne 31.08. ?Agentuur peab tagama, et erastajate isikud ja erastamisel kasutatav raha oleks läbipaistev ja kogu protsess aus. Vastasel juhul võib tõepoolest erastamisprotsessi katkestada ja riigikogu peab võtma vastu uue otsuse,? ütleb peaminister.

___________________________________________

ERi erastamise vastu on sõna võtnud kolmikliidust rahandusminister Siim Kallas (hiljem eitas seda) ja riigikogu juhataja Toomas Savi. Opositsiooniliidrid on ERi erastamisele algusest peale vastu seisnud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing