Riigieelarve puudujääk suureneb veelgi

Kristina Traks 16. august 2001, 00:00

Sotsiaalminister Eiki Nestor ütles, et ta ei kavatse mingil juhul taganeda nõudmisest suurendada järgmisel aastal lastetoetusi. Lastetoetuste suurendamine on üks suuremaid vaidlusaluseid objekte järgmise aasta riigieelarve debatis.

Nestori sõnul ei leidnud ta rahandusminister Siim Kallasega esmaspäeval valitsuse istungil lahendust lastetoetuse suurendamise küsimusele ning ministrid jäid endiselt eriarvamustele. ?Miks Kallas ei näe võimalust lastetoetuste suurendamiseks, küsige tema käest, kuid minul pole volitusi sellekohasest nõudmisest taganeda,? ütles Nestor.

Laste- ehk peretoetuste suurendamiseks järgmisel aastal on Nestori sõnul vaja 500 miljonit krooni. See summa suurendab auku järgmise aasta riigieelarves 2,3 miljardi kroonini.

Rahandusministeeriumi nõuniku Daniel Vaariku sõnul pole rahandusministeeriumil välja pakkuda mingeid imeretsepte, kuidas lahendada erimeelsused järgmise aasta riigieelarve suhtes ja katta enam kui 2 miljardi suurune eelarveauk.

?Meil on ettepanekuid, kuid enne koalitsiooni suurkoosolekut järgmisel reedel ei käi me neid välja,? ütles Vaarik. ?Praegu oleks vale öelda, et võtame kuskilt raha vähemaks ja paneme sinna juurde, sest selliseid väljaütlemisi võetakse kohe lubadusena.?

Vaariku sõnul pole aga ootamatult kuskilt mingit raha juurde tekkimas ja sellepärast saab mõnda kohta raha juurde panna vaid kellegi teise arvel. ?Kui me aktsepteeriks sotsiaalministeeriume soove, läheks kogu raha, mille võrra eelarve suureneb, sinna valdkonda,? ütles Vaarik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing