Viirused ja häkkerid võimutsesid puhkusele läinud firmade võrkudes

ÄP 16. august 2001, 00:00

Sircami nimeline viirus levis juulis ja jätkab mõnes puhkuseloleva IT mehega firmas levikut ka augustis. Viirusetõrjujaid aga müüdi samal ajal vähe. Hooletusse jäetud IT süsteeme ründasid lisaks ka augusti alguses häkkerid, muutes tervel real kodulehekülgedel ära esilehekülje ja pannes sinna Poizonboxi disainiga pildi. Kõik see kas jättis paljud võrgukuriteo ohvriks jäänud firmad ükskõikseks või sundis häbelikult vaikima. Äripäevale saabunud Sircami viirustega nakatunud firmadest polnud enamasti mingit tagasisidet, ühelt aadressilt saabub Sircami viirust veel siiamaani. Sissehäkitud veebiserverite aadresse vahetati uudisgruppides aga terve nädalavahetuse, enne kui soliidsete firmade ja riigiasutuste veebimeistrid pahateo kõrvaldasid.

Eelmisel teisipäeval teatas Kaspersky Lab esimese Code Redi kõigi modifikatsioonide eest kaitsva viirustõrje süsteemi loomisest. Antiviirused polnud Code Redi suguste ?kehatute? võrguusside uue põlvkonna tõrjumiseks piisavalt valmis.

Microsofti Internet Information Serveri turvaaugu kaudu servereid ründav viirus nakatab vastava paranduseta servereid. Kuid alati jääb augu avastamise ja vastava paranduse ilmumise vahele periood, mille vältel kasutajad on täiesti kaitsetud.

Kaspersky Antiviiruse vähest müüki Eestis juulis korvas antiviirusetootja Eesti esindaja Jevgeni Savitski sõnul suurem serveritele müüdud litsentside hulk.

Rekordiline tulemus McAfee antiviiruse litsentsidega on seotud sooduskampaaniaga, mis kestis kuni juuni lõpuni ning mille müügitehingud toimusid juulis, ütles Äripäevale Anneli Heinsoo McAfeed Eestis müüvast GT Tarkvarast.

Vt. ka tabelit: Antiviiruste litsentside müük juulis 2001

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing