Zeditoriga veebileht valmis otse Internetis

Kaido Einama 16. august 2001, 00:00

Zeditor meenutab oma kasutajamenüüde poolest Microsoft Wordi, mis on enamusele arvutikasutajatest tuttav. Lisaks on ta ka eestikeelne, vajaduse korral saab aga tungida ka HTML teksti saladustesse ja professionaalselt veebi kohendada.

Muudatused on kohe internetis näha, kodulehte saab muuta otse serveris ja seal ka salvestada. Lehele saab lisada teksti, uuendada uudiseid, pilte või MS Wordi dokumente. Kui midagi läheb valesti, saab taastada endise olukorra nagu Wordi Undo nupuga.

Interest Marketing, kes toodet pakub, näeb Zeditori peamiste klientidena väiksemaid ja keskmise suurusega ettevõtteid.

Äripäeva katsest selgus, et programm käitubki üsna sarnaselt Wordi tekstiredaktorile. Lisaks on olemas eraldi hulk kasulikke nuppe, mis kodulehe uuenduse mugavamaks teevad. Registreerimisel peab sisestama oma kodulehe serveri nime, kasutajanime ja salasõna. See saadetakse turvamata internetikanalit pidi Zeditorile. Hiljem, kui kodulehte toimetada, saab salvestamisnupule vajutades parandused salvestada otse internetilehele. Lisada saab pilte, linke, tabeleid, muuta lehekülje seadeid ja värve. Kõik on eestikeelsete kasutajamenüüdega ja lihtne. Ohtlik ka, sest igasugune näpuharjutus võib ühe nupulevajutusega jõuda firma kodulehele. Tekstistiilidest on valida võimalik kuue enamlevinu hulgast, ühe nupuvajutusega aga võib graafiliselt toimetatava lehekülje muuta HTML tekstiks. Kõige parem on kasutada Zeditori siiski tekstide uuendamiseks, piltide lisamiseks või kustutamiseks. Tabelite joondamine ja toimetamine võib osutuda mõnikord liiga vaevaliseks.

Teenus on 45 päeva pikkusel prooviperioodil tasuta, hiljem tuleb hakata maksma tarkvara renditasu 295 krooni kuus. Töötab Zeditor vaid Internet Exploreriga alates 5. versioonist.

Zeditor asub aadressil http://zeditor.interest.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing