Börsiülevaade: Eesti Telekomil taas üks raske börsipäev

16. august 2001, 09:35

Tehnoloogiasektori indeks Nasdaq`i kukkumine nelja kuu madalaima tasemeni hoiab täna depressioonis eelkõige Euroopa tehnoloogiasektori aktsiaid. Head päeva on seetõttu täna raske oodata ka Eesti Telekomilt kuigi ülejäänud aktsiate koha pealt ei tohiks suurt tagasiminekut olla.

Eile ühtne liikumissuund Tallinna börsil puudus.
Hansapank <GR#EE.HP> oli tugeva ostuhuvi all, samas kui Eesti Telekom sai pärast teisipäevast kaotuseseeria katkemist tunda taas kaotusvalu.

Hansapanga aktsia käive kerkis paari suuremahulise tehingu käigus eile ligi 14 mln.
Turuosaliste sõnul oli Hansapanga aktsia vastu nõudlus hommikust peale suur ja pakkumine kaunis väike. Seetõttu suutiski aktsiahind päevaga üles ronida 2,3% jagu, tasemeni 156,50 krooni.

Vastupidine oli päev aga Eesti Telekomi jaoks, mis hommikusele väikeinvestorite ostuhuvile vaatamata kaotas päeva lõpus ikkagi jalgealuse ja vajus 56 kroonini ehk 0,9%.

Eilse päeva lõpu pole hoogustus kauplemine Saku <GR#EE.SAKU> aktsiaga, mis odavnes 0,8% ning sulgus 59,50 kroonil.
Kaua aega vankumatuna püsinud ettevõtte õõnestamine eile jätkus, kui investeerimispank Suprema soovitas tugevnenud konkurentsi ja loodetust madalamate müügitulemuste tõttu investoritel ettevõte aktsiat müüa. Hinnasihiks seadis investeerimispank Sakule 56 krooni.

Kalevi <GR#EE.KALEV> kahekordistunud poolaasta kasumile jättis turg eile reageerimata. Suure tõenäosusega aktsia ei tõusegi, kuna eelneva kahe kuuga on kommivabriku aktsia juba 16 kroonilt 19 kroonini nihkunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing