Börsiülevaade: passiivne börsipäev, Telekom vajus taas

16. august 2001, 14:45

Maailma tehnoloogiasektori nõrkus ei jätnud täna löömata ka Eesti Telekomi aktsiat, mis taandus järjekordselt kõigi aegade madalaima tasemeni. Viimaste päevadega võrreldes suhteliselt passiivse kauplemispäeva taustal vajus telekomisektori aktsia täna 2,7%, 54,50 krooni tasemeni.

Märksa kehvemini on läinud täna ettevõte Rootsi suuromanik Telial, mille aktsia oli kell 14:45 loodetust madalamate teise kvartali tulemuste tõttu vajunud 6,7%, 47,60 SEKini.

Kehv oli päev ka Saku Õlletehase <GR#EE.SAKU> aktsia jaoks, mille ostuäär kukkus päevaga 58,50 kroonilt 56,25 kroonini. Tagajärjeks 5,5%ne langus ja sulgumine viimase kolmveerand aasta madalaimal tasemel 56,25 kroonil.

Õlletehase aktsiale mõjuvad depressiivselt üha uued negatiivsed aruanded ettevõte majandussituatsiooni kohta. Eilsele investeerimispank Suprema müügisoovitusele järgnes täna Ühispangalt soovitus aktsiaid oma portfellis vähendada.

Siiski võib loota, et õlletehase aktsia hind on pidurdumas ja läbi 55 krooni aktsia ei kuku.

Positiivsust annab aktsiale juurde see, et kolmandast kvartalist oodatakse ettevõttelt juba päris häid tulemusi ning ettevõte turuosa langus on analüütikute sõnul pidurdunud.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia püsis päeva jooksul vankumatuna 156 ja 156,50 krooni vahel.

Ettevõte teise kvartali tulemusteni on jäänud viis börsipäeva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing