Erastamise ebaõnnestumisel jätab Eesti riik raudtee endale

16. august 2001, 08:14

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson ja rahandusminister Siim Kallas kinnitavad intervjuus Eesti Päevalehele, et kui Eesti Raudteed ei suudeta erastada 31. augustiks, jääb ettevõte riigi omandusse.

<pilt#ToivoJyrgenson.jpg#Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson#150#172#0> Miks avaldas peaminister Mart Laar ootamatult eilse seisukoha erastamise peatamise suhtes?

<pilt#SiimKallas.jpg#Rahandusminister Siim Kallas#150#176#0> Jürgenson: Peaministri avaldus kordab sisuliselt kordab riigikogu Isamaaliidu fraktsiooni seisukohta ? raudtee erastamisega tuleb jätkata, aga mitte iga hinna eest, aega selleks on 31. augustini, aga mitte rohkem, ning erastajate taust ning finantseerimisallikad peavad olema läbipaistvad ja usaldusväärsed. Toetan täielikult neid põhimõtteid, mida peaministri avaldus endas kannab.

Kallas: Peaministri avaldust ma ei kommenteeri. Rahandusministeerium on ohtudele varasemalt ka viidanud. Eks igas erastamises on alati omad ohud sees ja raudtee pole selles osas mingi erand.

Kui oluline on Teie jaoks raudtee erastamiseks tuleva raha päritolu?

Jürgenson: Jagan täielikult põhimõtteid, mida peaministri avaldus endas kannab.

Kallas: Päritolu on oluline, aga pole kahtlust, et omanikud selle raha sissemakseks kokku saavad. Tahaksin aga teada, mis tingimustel saadakse raha investeerimiseks. Tänapäeval raha päritolu varjamiseks on väga väikesed võimalused.

Kui 31. augustiks ei ole BRS suutnud erastamist lõpule viia, milline on edasine stsenaarium? Mida raudteega ette võetakse?

Jürgenson: Kui BRS suudab 31. augustiks tasuda kogu Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate omandamiseks vajaliku ostusumma ? miljard krooni ? siis on erastamisprotsess lõppenud erastamisega, vastasel korral on selge, et Eesti Raudtee jätkab vähemalt esialgu sajaprotsendiliselt riigi omanduses. Minu isiklik seisukoht on, et uut erastamiskonkurssi ei tuleks välja kuulutada.

Kallas: Siis jääb raudtee veel mõneks ajaks riigi omandisse.

Mis Te arvate, kas erastamiseks kogutav raha pärineb BRSi osanikelt?

Jürgenson: Rahvusvahelises mastaabis pole tegemist nii suure summaga, nii et arvan, et raha pärineb osanikelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing