Kreenholm haarab Ameerika puuvillamähkmete turgu

16. august 2001, 08:17

Narva tekstiiliettevõtte Kreenholm avab homme uue õmblusvabriku laienduse, kus toodetud puuvillast lastemähkmeid hakatakse müüma üle Ameerika, kirjutab Eesti Päevaleht.

<pilt#MeelisVirkebau.jpg#Kreenholmi juht Meelis Virkebau#188#150#0> Lastemähkmed moodustavad uue tehase käibest ligi 90 protsenti.

?Teeme kuuga kuni kaks miljonit mähet ning müüme neid Gerberi kaubamärgi all üle Ameerika,? lausus Kreenholmi Valduse ASi projektijuht Margus Puustusmaa. ?USA imporditava puuvillamähkmete hulgast moodustab Kreenholmi toodang 70 protsenti, see ei puuduta muidugi pabermähkmete turgu.?

?Vana õmblusvabrik jäi lihtsalt kitsaks,? märkis Puustusmaa. ?Kui varem oli toodanguks põhiliselt kangas ja voodipesu, siis nüüd õmbleme ka valmisriideid.?

Diivanikatteid toodab Kreenholm näiteks IKEA mööbliketile, samuti enamikule suurtest kataloogifirmadest.

?Ehitus ja seadmed läksid kokku maksma 56 miljonit krooni,? ütles Pustusmaa. ?Seadmeid oleme ostnud Saksamaalt, Rootsist, Hispaaniast ja Jaapanist.?

Kreenholmi õmblusvabriku laiendus annab tööd 400 narvalasele. ?Võin raudselt väita, et olmetingimused on kaasaegsed, töötajad peaksid olema rahul,? toonitas Puustusmaa. ?Töötajate keskmine palk on Eesti keskmisest kõrgem, teistest õmblusfirmadest tullakse meile tööle. Kaadrivoolavus on tingitud, kahju küll, peamiselt varguste tõttu. Tallinnas, mõistagi, oleks turuolukord sootuks teine.?

Kreenholm Valduse peadirektori Meelis Virkebau sõnul on Kreenholm kontsernina Euroopa esimese viie hulgas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing