Mulgi Piim taotleb piimatöötlejate pankrotti

16. august 2001, 09:25

Tulundusühistu Mulgi Piim kavatseb lähiajal anda Viljandi ja Järva maakohtusse avalduse, et algatada pankrotimenetlus aktsiaseltside Meieri Tootmine ja Paide Piimakombinaat vastu, kirjutab Sakala.

Mulgi Piima tegevdirektori Edvin Luumi sõnul tegi ühistu mõlemale piimatöötlejale pankrotihoiatuse juba juuli lõpus. ?Nad vastasid, et on maksujõulised, kuid piimatootjad pole raha siiski kätte saanud,? lausus Luum.

Mulgi Piima kätte on Viljandimaalt tulnud 36 võlanõuet 567 374 krooni eest ja Järvamaalt kaks nõuet 16 810 krooni eest.

Luumi kinnitusel on piimatöötlejatelt raha ootajaid tegelikult rohkem, kuid ülejäänud tootjad ei julgenud nõudeid mingil põhjusel Mulgi Piimale anda. Pikimad võlatähtajad hakkavad lähenema poolele aastale.

Paide Piimakombinaadi ja Meieri Tootmise juht Robert Jaani on uudisteagentuurile BNS öelnud, et peab enne, kui alustab raha üleandmiseks läbirääkimisi, veenduma Mulgi Piima eksisteerimises ja võlanõuete põhjendatuses. ?Jaani sogab asju, ta teab väga hästi, et meie firma eksisteerib,? kommenteeris seda avaldust Luum.

Tulundusühistu Mulgi Piim asutati umbes aasta tagasi, et saada piimatootjatele sobivate hindade saavutamiseks rohkem võimu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing