Nasdaqil noteeritud ettevõtete kasumitest pole midagi järel

Peeter Koppel 16. august 2001, 13:49

Viimasel neljal kvartalil avaldatud Nasdaqil noteeritud ettevõtete kahjumid on ?ära söönud? samade ettevõtete 90ndate aastate buumiaegsed kasumid pea täies ulatuses, kirjutab Wall Street Journal.

?Uue majanduse? ettevõtted ei ole kollektiivselt suutnud teenida sentigi pärast 1995. aasta sügist, mil Intel tutvustas 200 Mhz taktsagedusega protsessorit, Bill Clintonil oli käimas esimene ametiaeg ning meedia tähelepanu keskmes oli O.J. Simpsoni kohtuasi. Analüütikute hinnangul tähendab see praktiliselt seda, et tormilist 90ndate teist poolt nagu poleks olnudki.

Wall Street Journal analüüsis 4200 Nasdaqil noteeritud ettevõtte majandustulemusi alates septembrist 1995, jättes arvestamata erakorralised kulud ja tulud. Viimase nelja kvartali jooksul teatasid need ettevõtted kokku 148,3 mld dollari suurusest kahjumist. See on ligikaudu võrdne 145,3 mld dollari suuruse koondkasumiga, mida need samad ettevõtted said alates septembrist 1995.

Analüütikute arvates tekitab selline võrdlus hulgaliselt küsimusi ettevõtete möödunud perioodidel kirjendatud kasumite reaalsuse suhtes ning seab küsimärgi alla nende ettevõtete võime oma kasumeid edaspidi kasvatada. Küsimuseks jääb, kas Nasdaq on siiani üle hinnatud, sest börsil noteeritud ettevõtted ei suuda tõenäoliselt lähiajal näidata 90ndatega võrdseid kasvunumbreid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing