Pärnu lennuväljal viiendiku võrra külastusi rohkem

16. august 2001, 09:00

Pärnu lennuväli on tänavu vastu võtnud 564 lennukit, mis on ligikaudu viiendiku võrra rohkem kui mullu sama aja jooksul, kirjutab Pärnu Postimees.

Külastatavusega samas suurusjärgus on kasvanud ka lennujaama teenitud tulu, mis Pärnu Lennujaama ASi juhataja Ants Aringo hinnangul võib tänavu ulatuda 700 000 kroonini.

Aringo ütles, et lennuvälja külastatavus on kasvanud väikeste eralennukite arvel. Iga selline külastus toob lennuväljale keskmiselt 200-400 krooni tulu.

Kuid Pärnus on maandunud ka 190tonnine lennuk, mille omanikel tuli tasuda 25 000 krooni.

?Tavaliselt saabuvad siia mõnekohalised lennukid,? rääkis Aringo. ?Selliste lennukitega lendavad inimesed ei tule Pärnusse lendamishuvist, vaid linnaga tutvuma või mõnele üritusele. Nad veedavad siin mõne tunni või päeva ja lendavad siis edasi.?

Umbes kaks kolmandikku väikelennukitest saabub Soomest, ülejäänud peamiselt teistest lähiriikidest, kuid on tuldud ka kaugematest maadest, nagu Itaalia, Inglismaa ja Saksamaa.

Teiste hulgas maandus Pärnu lennuväljal tänavu Euroopa Komisjoni president Romano Prodi ja kuulus pop-jazz-ansambel Manhattan Transfer. Seniolematu oli korraga 19 Itaalia väikelennuki saabumine Pärnusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing