Riigikogu mööbliostu uurib riigihangete amet

16. august 2001, 08:23

Riigihangete amet uurib Postimehe palvel järelevalve korras, kas riigikogu kantselei ilma riigihanketa mööbliost kultuurikomisjonile vastas õigusaktidega kehtestatud nõuetele, kirjutab Postimees.

Postimees loodab riigihangete ametilt (RHA) saada vastust küsimusele, kas enam kui 100 000 krooni ületava laua ja ühtekokku 460 000 krooni maksma läinud mööbli ostmiseks pidanuks riigikogu kantselei riigihangete seadusest tulenevalt korraldama riigihanke.

Seadusest tulenevalt teostab RHA riiklikku järelevalvet, kontrollides selle käigus riigihangete teostamise vastavust õigusaktidega kehtestatud nõuetele.

RHA peadirektori asetäitja Tom Annikve ütles, et praegu olemasolevate andmete põhjal on riigikogu mööblisoetuse õiguspärasust raske kommenteerida.

Ametnik nentis, et fakte on vähe ja tegemist on ka spetsiifilise mööbliga. ?Tean asjast väga vähe. Selleks, et järelevalvet alustada, on vaja kindlat signaali,? mainis Annikve.

Võimaliku riigihanke seaduse eiramise suhtes riigikogu poolt märkis asedirektor, et antud juhul on tegemist vana vaieldava küsimusega, mis oli sageli üleval ka enne 1. aprilli kehtinud riigihangete seadust. See tähendab küsimust sellest, kas riigiasutusel on seaduslik õigus osta laudu, toole, riiuleid jm mööblit eraldi esemetena selleks riigihankeid läbi viimata, ja kas on ka õigus jätta hange sootuks sooritamata.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing