Siseministeerium surub vastutust Paldiski linnavõimule

16. august 2001, 08:27

Paldiski probleemide lahendamiseks loodud töörühma juhi, siseministeeriumi asekantsleri Deiw Rahumägi sõnul vastutavad Paldiski probleemide eest olulisel määral kohalikud linnavõimud, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Seaduse järgi korraldab kohalik omavalitsus kohalikku elu ning selle alla kuuluvad ka küsimused linna turvalisusest ja inimeste vaba aja veetmisest,? ütles Rahumägi. ?Kui kohalik võim on Paldiski linnavolikogu, siis arvan, et probleemid algavad sellest ja volikogu vastutab, kuidas kohalik elu toimib.?

Eile kogunenud üheksaliikmeline Paldiski töögrupp tegi ettepaneku üle vaadata kohaliku omavalitsuse ja vabariigi valitsuse seadused, et parandada riigi võimalusi kontrollida ja teostada järelevalvet kohaliku omavalitsuse tegevuse üle demokraatliku õiguskorra tagamisel.

Väliselt on asekantsleri sõnul Paldiskis demokraatiaga kõik korras. ?Kuid sisuliselt on võimalik demokraatiaga väga inetult ümber käia,? lausus Rahumägi, viidates näiteks hiljutisele linnavolikogu otsusele, millega takistati kriminaalmenetluse algatamine Paldiski ekslinnapea Jaan Mölderi vastu.

?Tuleb väga tõsiselt suhtuda Paldiski volikogu otsustesse, kui pädevad nad on ja millised on nende eetilised tagamaad,? lausus Rahumägi.

Teise olulise teemana arutas töörühm Paldiski turvalisust. Töörühma hinnangul peab praeguse ühe konstaabli kõrvale Paldiskisse palkama ka teise ning tagama, et linnas oleks pidevalt kohal politseipatrull.

Kodakondsus- ja migratsiooniamet peab töörühma nõudmisel selgitama, kui paljudel 4000 Paldiski elanikust on üldse Eesti elamis- ja tööluba. Eesti kodanikke elab linnas 1200. Linnapea Kaupo Kallase sõnul ei ole veel täpseid andmeid, kui palju illegaalseid inimesi Paldiskis elab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing