Toomas Reisenbuk: Hansapanga tulemus jätkuvalt hea

Inno Tähismaa 16. august 2001, 15:23

Alates 1996. aastast Hansapanga tegevuse ja tulemuste analüüsiga tegelenud investeerimispanga Trigon analüüsiosakonna juht Toomas Reisenbuk ennustab Hansapangale teiseks kvartaliks ja teiseks poolaastaks jätkuvalt head tulemust.

<pilt#ToomasReisenbuk.jpg#Trigoni analüüsiosakonna juht Toomas Reisenbuk#130#200#0> ?Leedu hoiupanga liitmise mõju on marginaalne,? kommenteeris Reisenbuk Hansapanga tulemusi. ?Tõenäoliselt ei näita Leedu panka ei plussi ega miinust, kuna jooksva kasumi sööb ära goodwill`i (firmaväärtus) amortisatsioon (kuludesse kandmine).?

Reisenbuki sõnul ei mõjuta Hansapanka ka väliskeskkonna jahtumine, kuna Hansapank on suuremalt jaolt jaepank ja ka ettevõtetest kliendid sõltuvad vähe väliskeskkonna mõjudest. Reisenbuk lisas, et väliskeskkonna mõju võib avalduda aasta lõpus ja tuleval aastal.

?Mul on väga suur mudel,? kirjeldas Reisenbuk meetodit, kuidas ta Hansapanga tegevust analüüsib. Selles ei võeta aluseks pelgalt möödunud aastate sama aja tulemusi, vaid analüüsitakse kulusid ja tulusid eraldi.

Trigon avaldas täna Hansapanga Grupi poolaasta puhaskasumi prognoosi, mis on 760 mln krooni ja aasta puhaskasumi prognoosi, mis on 1530 mln krooni. Prognoosi järgi kasvab puhaskasum poolaastas võrreldes möödunud aasta sama ajaga 25%. Samapalju kasvas puhaskasum ka esimeses kvartalis võrreldes varasema aastaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing