Briti Nokia

Lauri Jürisoo 17. august 2001, 00:00

Nimitegelanna (Zellweger) on varastes kolmekümnendates tüüpiline tänapäeva naine, kes võitleb hirmuga vanatüdrukupõlve ees, söömise ja alkoholiga, seejärel tselluliidiga jne... Asjad halvenevad, kui mängu astub isegi kaks meest ? tema ülemus Daniel (Grant) ja algul ebasümpaatne Mark (Firth). Romantiline komöödia on täitsa OK, kuigi mitte võrdselt meeldejääv hiljutiste britilike tähtteostega ?Elu kuldsed hetked?, ?Neli pulma ja üks matus?, ?Teemandirööv?...

Potentsiaalsed puudused: vähe tegevust ning peategelaste kõrval ei jää ruumi teistele. Paiguti tundub, et Bridgeti elus pole muud kui unelmate printsi otsing, samuti taandatakse kõrvaltegelased lausa koomiliste karikatuuride tasemele. Firth, Grant ja Zellweger on oma rollides vähemalt suurepärased. Granti puhul rõõmustab vaheldus ? ometi paha poiss, mitte uje sümpaatne intelligent. Zellweger võib ilmselt oodata Oscari-nominatsiooni, nn tänapäeva naise kehastamine õnnestub hästi. Teisisõnu, ta on soe, inimlik ja kena nagu alati ? nüüd siis hinnatud linaloos ka.

Film on parimatel hetkedel naermaajav, siiras ning aval. Halvemal puhul korduv, tüütuvõitu, mitte nii usutav. Hea, et õnnestunud osa on tugevas ülekaalus. Muide, ?Päevikut? ei saa lihtlabaseks naistekaks pidada ? olen kindel, et see meeldib paljudele meestele ning samas ei vaimustu kaugeltki iga naine.

?Bridget Jonesi päevik?
Bridget Jones?s Diary, Inglise-Prantsuse-USA 2001
R: Sharon Maguire, O: Renee Zellweger, Hugh Grant, Colin Firth, Embeth Davidtz jt
alates 10.08. Kinos Coca-Cola Plaza (MPDE)

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing