Elukindlustuses läheb huvitavaks

Andres Kärssin 17. august 2001, 00:00

Siinsed firmad jätkavad pärast neil päevil toimuvat nimemuutust edasi vastavalt ERGO Kindlustuse ASi ning ERGO Elukindlustuse ASina. Milliseks peate olukorda siinsel kindlustusturul, millised arenguid või muutusi on tulevikus oodata?

Ma pole muidugi siinse turu asjatundja, kuid võib-olla saan siinkohal mõne sõna öelda meie filosoofia kohta.

Ergo tahab olla väga aktiivselt tegev kogu Euroopa turul, samas teame, et Ida-Euroopa maades on tegevus eriti raske, kuna seal on sissetulek ühe inimese kohta on väga madal ning seetõttu eelistatakse pigem teisi kindlustusvaldkondi, kui seda on niinimetatud isiklik heaolu.

Siinmail on ettevõtlust ja tööstust puudutav kindlustustegevus erilise tähendusega, elukindlustuse areng alles algab. Sellega on seotud ka mõningad raskused, mis ei puuduta ainult kapitalituru arengut, vaid ka toodete ja üldse maksustamise arengut.

Kas on turule oodata lähiajal uusi tooteid?

Praegu on siin käimas diskussioon tööõnnetuskindlustuse üle. See tundub pakkuvat väga suurt turumahtu, samas on seadusandlik protsess siin küllaltki komplitseeritud. Olukorda peavad analüüsima nii kindlustusfirmad, seadusandja kui ka ühised töögrupid. Suurtel rahvusvahelistel kindlustusgruppidel on olemas kogemused selles valdkonnas teistest maadest.

Oleksin rõõmus, kui seadusandja selle aasta lõpus või järgmise aasta alguses jõuaks mingi ettepanekuni ning aasta teise poole sees või alates 2003. aastast see kindlustusliik kehtima hakkaks.

Lisaks veel üleüldine suundumus, mida võib märgata kõigis Euroopa maades. Üha enam tunnetavad valitsused, et pensionikindlustus pole pikaajaliselt finantseeritav ainult riiklikest vahenditest. Kaalutakse täienduste kaasamist erasektorist, näiteks Poolas on olemas pensionifondid, samuti on neid ka siin.

Oletan, et sisemajanduse kogutoodangu kasvades on siingi oodata arengu kiirenemist, selleks on head väljavaated. Kui lisandub veel meie poolt väga oodatud liitumine Euroopa Liiduga ja võib-olla ka NATOga, siis kaob mõndagi investorit vaevav ebakindlus.

Kas Eestis on kindlustusturul oodata veel ülevõtmisi või omavahelisi ühinemisi?

Unistame me ju alati, samas arvan, et meie unistus on siin juba osaliselt täitunud. Meil on kindlustusturul stabiilne 25protsendine turuosa ja seda pean ma suurepäraseks tulemuseks.

Elukindlustuse vallas on olemas Eestis selge turuliider ? Hansapank, meie osa on umbes 8 protsenti. Siin on olukord juba huvitav, tean, et elukindlustuse vallas on oodata mingeid arenguid. Mis neist saab, seda ei oska ma veel öelda. Ergo on võimaluse korral valmis elukindlustuse osas veelgi midagi juurde võtma. See sobib ka meie strateegiaga, sest Ergo on eelkõige ikkagi isikute kindlustaja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing