Hansapanga tulemus püsib jätkuvalt hea

Inno Tähismaa 17. august 2001, 00:00

Eile avaldas Hansapanga poolaasta ja aasta kasumiprognoosi investeerimispank Trigon, ennustades pangale poolaastaks 760 miljonit krooni ja aastaks 1,53 miljardit krooni puhaskasumit. Samaväärset, 1,54 miljardi krooni suurust aastakasumit ennustab Hansapangale ka Ühispank. Ühispanga poolaasta prognoos on 780 miljonit krooni.

Alates 1996. aastast Hansapanga tegevuse ja tulemuste analüüsiga tegelenud Trigoni analüüsiosakonna juht Toomas Reisenbuk ei näe Hansapanga kasumit oluliselt mõjutavaid tegureid. ?Leedu Hoiupanga liitmise mõju on marginaalne,? kommenteeris Reisenbuk Hansapanga tulemusi. ?Tõenäoliselt ei näita Leedu pank ei plussi ega miinust, kuna jooksva kasumi sööb ära goodwill?i (firmaväärtus) amortisatsioon (kuludesse kandmine).?

Ühispanga analüütiku Aivo Kanguse sõnul kandis Leedu Hoiupank enne Hansapangaga liitumist maha suures koguses halbu laene, mistõttu suuri üllatusi Leedust tulla ei tohiks. ?Midagi võib siiski teisel poolaastal välja kooruda,? jättis ta Leedu panga mõju lahtiseks. ?Märkimisväärseid tagasilööke ei tohiks siiski tulla.?

Grupi ettevõtetest avaldas oma tulemuse juuli lõpus Läti Hansabanka. Läti panga kuue kuu tulemus on 8,6% kasv võrreldes möödunud aasta sama aja enam kui viiekordse (475%) kasvuga. Läti pank teenis poole aastaga 75 miljonit krooni puhaskasumit.

Hansapanga juhatuse liige Erkki Raasuke ütles, et ta ei saa panga tulemusi kommenteerida enne järgmist neljapäeva, mil pank avaldab oma tulemused börsile. Panga tulemusi kommenteerivad siis panga juht Indrek Neivelt ja avalike suhete juht Kristi Liiva.

Reisenbuki sõnul ei mõjuta Hansapanka ka väliskeskkonna jahtumine, kuna Hansapank on suuremalt jaolt jaepank ja ka ettevõtetest kliendid sõltuvad vähe väliskeskkonna mõjudest. Reisenbuk lisas, et väliskeskkonna mõju võib avalduda aasta lõpus ja tuleval aastal.

?Mul on väga suur mudel,? kirjeldas Reisenbuk meetodit, kuidas ta Hansapanga tegevust analüüsib. Selles ei võeta aluseks pelgalt möödunud aastate tulemusi, vaid analüüsitakse kulusid ja tulusid eraldi.

Aivo Kangus märkis väliskeskkonna mõjuna närvilisust puidutöötlejate hulgas, kuna puidu hind on maailmaturul kõvasti kukkunud. Kanguse sõnul ei tohiks vaatamata tööstusharu raskustele laenude teenindamisega probleeme olla.

Esimese kolme kuuga teenis Hansapanga Grupp 410 miljonit krooni puhaskasumit, see on 26% enam kui varasemal aastal sama ajaga. Trigoni prognoosi järgi tuleb teise kvartali kasum 350 miljonit krooni. Möödunud aastal oli panga teise kvartali kasum 284 miljonit krooni, see teeb teise kvartali kasumi kasvuks võrreldes möödunud aastaga 23%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing