Internetiühendusest

17. august 2001, 00:00

Mõned arvamused valitsuse määruse suhtes, millega keelatakse vabasagedustel internetiühenduse pakkumine.

Valitsuse määrusega seoses süveneb arusaamine, et Mart Laari, ?Kogu Maa Internetiseerija? jutt Eesti muutmisest internetiriigiks on tühi loba, ja mõnede riigiasutuste teenuste viimine internetti tegelikult odav pokazuhha. Valitsus ei ole astunud ühtegi sammu, et luua maainimestele võrdsed tingimused interneti kasutamiseks linnainimestega. Oleksime tänulikud, kui saaks Äripäeva vahendusel valitsusele esitada järgmise ettepaneku: Kasutades oma osalust Eesti Telefonis (ET), muuta ET hinnapoliitikat nii, et dialup-ühenduse kasutamise eest ei võetaks tasu üle 500 krooni kuus, olenemata kasutamise mahust.

Enamikus maapiirkondades ei ole võimalik kasutada ei ADSLi ega ka vabasagedustel pakutavat internetiühendust. Ainuke võimalus on ET või Tele2 pakutav kehva kvaliteediga, aeglane ja äärmiselt kallis dialup. Antud ettepaneku elluviimine parandaks kohe maainimeste võimalusi interneti kasutamiseks, pole vaja oodata ET investeeringuid liinidesse ega seadmetesse.

Kui valitsus, lähtuvalt kvaliteediprobleemidest, on otsustanud ära keelata vabasagedustel pakutava internetiühenduse, siis peaks ta ära keelama ka ET poolt pakutava dialup-ühenduse, kuna selle kvaliteet ei kannata maapiirkondades üldse mingit kriitikat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing