The Beatles, my love

ÄP 17. august 2001, 00:00

Nelikümmend aastat tagasi läksid teismelised briti tüdrukud peast segi, kui kuulsid, et John, Paul, George ja Ringo tulevad nende linna kontserti andma. Massihüsteeria vallutas lõpuks kogu maailma, tungides läbi raudse eesriide meienigi. The Beatles mõjutas kuuekümnendate rock ?n ?roll?i põlvkonda, neid kuulavad praegused noored ja teavad veel järgmisedki.

Täna võivad kõik siinsed austajad ja andunud fännid Tartu laululaval osa saada biitlite kontserdist. Mitte küll originaalesituses: Tartus on Skandinaavias ja Venemaal käinud London Royal Philharmonic Orchestra ja Johnny Logani ühise biitliturnee lõppkontsert. Spetsiaalselt tuuri viimaseks kontserdiks lendab Londonist kohale Chip Hawkes Band.

Biitlid alustasid teismeliste poistena: kui John Lennon ja Paul McCartney 1957. aastal tutvusid, oli esimene 17 ja teine 15 aastat vana. Need kaks olid kuni lõpuni bändi loominguline tuumik. Kaks aastat hiljem astus kampa George Harrison ning varsti ristiti bänd pärast ohtraid nimevahetusi The Beatlesiks. 1962. aastal on ansambel lõplikult koos, kui teistega liitus trummar Ringo Starr.

1964. aastaks olid biitlitelt ilmunud mõned singlid ? viimane kui üks üliedukas; muusikamaailm oli pea peale pööratud ning puhkes üleplaneediline biitlimaania. Näiteks oli poiste Melbourni kontserdil 200 000 kuulajat, neist 40 lõpetasid õhtu haiglas. Vaid kaks aastat hiljem andis bänd viimase kontserdi, loobudes edaspidi jäädavalt ringreisidest. 1970. aastal ilmus viimane album, seks ajaks oli bänd juba laiali läinud. Võimalikku taasühinemist arutati täpselt kümme aastat. 1980. aastal mõrvati John Lennon.

The Beatles: classical music in concert
täna, 17.08.
Tartu laululava kl 20
Piletid 100?500 krooni müügil Estonia kassas, http://www.concert.ee , http://www.piletipunkt.ee , http://www.pilet.delfi.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing