TVMK jäi Viisnurga jaoks väheatraktiivseks

Peeter Raidla 17. august 2001, 00:00

Viisnurga finantsdirektor Andrus Aljas ütles, et esialgu töötavad nad kahes suunas, kuhu aktsiaemissiooniga loodetavat 37,4 miljonit krooni paigutada. Võimalik on nii oma tootmise laiendamine Pärnus kui ka pakkumiste tegemine teiste mööblitootjate ülevõtmiseks.

Aljas kinnitas, et nad on küll pisut uurinud TVMK majandustegevust ja selle tulemusi, kuid sealsed tootmisseadmed on Viisnurga jaoks liiga vanad. Äripäevale teadaolevalt pärineb suurem osa TVMK seadmetest 80ndate aastate lõpust.

?Kindlasti ei ole TVMK meie ülevõtuplaanides esikohal,? ütles Aljas.

Küsimusele, kas Viisnurk kavatseb üldse Tallinna suunas laieneda, vastas Andrus Aljas: ?Ega neid mööblitootmisettevõtteid Eestis ju palju ei ole. Võib-olla tuleks kaaluda hoopis Leedusse minekut, kus mööbli tootmine on suhteliselt heal järjel. Kuid praegu on kõigest vara rääkida. Kohe, kui me otsuse langetame, teavitame sellest ka börsi ja avalikkust.?

Viisnurga aktsiaemissioon kestab teatavasti 21. augustist kuni 10. septembrini ning selle käigus emiteeritakse 850 000 lihtaktsiat hinnaga 44 krooni aktsia kohta.

Viisnurga nõukogu liige, firma suurima aktsionäri Baltic Republics Fundi direktor Joakim Helenius tunnistas läinud nädalal Äripäevale, et TVMK ülesostmine pole välistanud.

Põhimõtteliselt sama väitis ka TVMK ühe omaniku, Nordika Varahalduse nõukogu liige Pjotr Sedin, kes ütles, et neile on tehtud ettepanek TVMK ülesostmise kohta.

Nordika Kindlustuse ja Nordika Varahalduse juhataja Tiit Arge keeldus aga eile TVMK kohta üldse sõna võtmast. ?Mina TVMK asju ei kommenteeri,? ütles ta napisõnaliselt.

Küsimusele, kas Nordika Kindlustus vajaks oma äriseisu parandamiseks TVMK müügi läbi laekuvat finantssüsti ? kuuldused Nordika kehvast seisust levivad aina visamalt ja kahanev turuosa räägib ise enda eest ?, vastas Arge: ?Ma ei saa teie küsimusest aru. Nordika Kindlustuse majandustulemused on kõigile avalikult näha. Kui TVMK omanikud otsustavad ettevõtte maha müüa, siis see on nende otsus. Nordika Kindlustuse majandusseisul pole siin mingit pistmist.?

Hoolimata Tiit Arge väidetest on Nordika Kindlustus oma viimase aja majandustulemuste avaldamisega siiski salatsenud. Nordika koduleheküljelt võib näha üksnes 1999. aasta aruannet. 2000. aasta aruanne on siiani avaldamata ning seda pole veel esitatud näiteks ka äriregistrile.

Mäletatavasti päästis Liikluskindlustuse Fond paar aastat tagasi Nordika Kindlustuse pankrotiseisust, ostes toona Nordika Kinnisvara käest ülepaisutatud hinnaga Rävala büroohoone aktsiad. Sellele, et tehing oli fondi jaoks kahjulik, juhtis tähelepanu ka riigikontroll.

Marlekori pankrotihaldur Peep Lillemäe avaldas TVMK ülesostmise kavatsuste suhtes imestust: ?Mida nad seal osta tahavad, kõik hooned on ju Marlekori omad.?

Lillemäe tunnistas samas, et kummalisi teid pidi Marlekori omandusest TVMK omandusse üle läinud varade tagasivõitmiseks Marlekori pankrotipessa pole võlausaldajad mingile ühisele seisukohale veel jõudnud. ?Kui midagi kriminaalset ilmneb, siis peab haldur seaduse järgi politsei poole pöörduma, kuid seni pole ma seda veel teinud,? ütles Lillemäe.

Pankrotihalduri sõnul on tal väga raske kogu protsessi ajada, sest võlausaldajad on täiesti erinevatel seisukohtadel. Ehkki Marlekori pankrot kuulutati välja juba eelmise aasta aprillis, pole siiani ükski nõue kaitstud. Selle aasta alguses toimunud nõuete kaitsmise koosolekul vaidlustasid võlausaldajad üksteisega vaieldes kõik nõuded.

Ühtekokku ulatuvad Marlekori vastu esitatud nõuded kuni 250 miljoni kroonini, kuid nende tunnustamiseks on alustatud pikki kohtuprotsesse.

?Mingid kokkulepped võlausaldajate vahel pole ilmselt võimalikud,? tunnistas Lillemäe.

Vt. ka tabelit: TVMK äriseis

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing