Advokatuur: advokaadibüroo läbiotsimine on otsene seadusrikkumine

17. august 2001, 10:53

Advokatuuri juhatuse esimees vandeadvokaat Üllar Talviste kinnitas, et hiljuti maksupolitsei poolt advokaadibüroos Legalia toimepandud läbiotsimine on otsene seaduserikkumine ning et ta väljendas seda seisukohta ka eilses kohtumisel riigiprokuröri ja justiitsministriga.

Advokatuuri seadus sätestab üheselt, et kui jurist - antud juhul Legalias töötav Aivar Pihlak - on advokaadibüroos palgal, siis sellega on kaitstud ka talle usaldatud ärisaladused.

'Pealegi, nagu praegu on selgunud, tegutses Pihlak mitte kui äriühingu juhatuse liige, vaid kui äriühingu poolt volitatud isik, mis on kooskõlas advokaadi kutse-eetikaga.'

Advokatuuri juhatuse aseesimees vandeadvokaat Aivar Pilv, kes ise eilsel kohtumisel justiitsministri ja riigi peaprokuröriga ei osalenud, sõnas, et nagu tema aru on saanud, on prokuratuuri seisukoht üsna kummaline - advokaadi taskuid ja kotte ei tohi läbi otsida, küll aga advokaadibürood.

'Advokaadibüroo ongi ju advokaadi töökoht, kus mujal saaks ta tema kätte usaldatud dokumente ja oma tööalaseid pabereid hoida,' lausus Pilv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing