Analüüs näitas politsei varustuse nõrkust

17. august 2001, 08:11

Politseinikud on sunnitud seisma tööl arvutijärjekordades, kasutama isiklikke mobiiltelefone ning vähemalt Tallinna politseinikel puuduvad elementaarsed kontoritarbed, näitab aasta algul politsei reformikomisjoni tellimusel TJO Konsultastioonide analüüs, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tehniliste vahenditega varustatus on erinev. Kui maaprefektuurides võib üldise olukorraga rahule jääda, siis Tallinnas on varustatus halb, seda nii autode kui ka arvutite osas. Üllataval kombel on Tallinnas olematu ka kontoritarvetega varustamine.

Sidevahenditest kasutavad konstaablid isiklikke mobiiltelefone, maakohtades kohati ka valla telefone. Liikuva töö juures ja kui on pidev vajadus kodanikega suhelda, peaks mobiiltelefon olema politsei poolt Intraneti ühendus konstaabliteni praktiliselt ei jõua.

Politseiameti ja prefektuuride probleemiks on pikemat aega olnud pikaajaliste eesmärkide puudumine ja prioriteetide muutlikkus.

Konstaabli- ja patrullteenistuste töö kui üks osa politsei põhiprotsessist, mille eesmärgiks on tagada elanikkonna turvalisus ja kuritegude avastamine, on kohati vastuoluline ja koordineerimata. Patrull- ja konstaabliteenistused ei tea, mis toimub politseiametis.

Vaatluste ja ajurünnakute põhjal selgus arvamus, et pooled patrullidest ja konstaablitest ei oma piisavat väljaõpet ja nende suhtumine teenistusse eeldaks nende väljavahetamist.

Juhtimisstiili osas kestab politseis endiselt üleminekuperiood. Tekkinud on vastuolud politseiametnike ja ametnike vahel. Juhtide ebapiisavad juhtimisoskused ja osaliselt ülepaisutatud struktuurid muudavad juhtimise veel ebatõhusamaks.

Analüüs tehti eelmise aasta lõpul. Analüüsimiseks kasutati infot, mis koguti Tallinna, Pärnu, Ida-Virumaa ja Võru prefektuuridest ning nende allasutustest, politseiametist, siseministeeriumi sisejulgeoleku osakonnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing