Börsiülevaade: suurte pühade eel püsis kauplemine vaikne

17. august 2001, 15:07

Nädala viimasel tööpäeval olid investorid ennast Tallinnas juba pikale puhkenädalale häälestanud. Börsisüsteemi käive jäi väikeseks ning aktsiate hinnanoteeringud püsisid päeva jooksul praktiliselt muutumatuna.

Enamus tehingutest ja päeva 6 mln kroonisest käibest andis viimasel ajal pidevalt aktiivsuse tipus püsinud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia.
Neljapäeval läbi elatud suurt langust ei suudetud täna heastada. Jõudu ei andunud ka Euroopa tehnoloogiasektor, mis püsis nõrk tänu hirmule, et Nokia võib anda kasumihoiatuse.

Eesti Telekomi sulgus küll päevaga 0,5% kõrgemal tasemel ehk 54,75 kroonil kuid aktsia hinnanoteeringud andisid päeva jooksul tegelikult 25 sendi võrra järele.
Hästi ei läinud ka Leedu Telekomil, mis sulgus uuel kõigi aegade madalaimal tasemel. Seekord siis 1,30 litil.

Aktiivsust tõotab järgmisel nädalal Hansapank <GR#EE.HP>, kes avaldab järgemisel neljapäeval oma teise kvartali tulemused. Eelmise aasta 284 mln kroonise kasumi kõrvale prognoositakse selle aasta teise kvartali kasumiks keskmiselt 360 mln krooni ehk neljandiku võrra suuremat kasumit.

Kuna Hansapanga grupi lõppenud kvartali bilanssi kuulub esimest korda ka Leedu Hoiupank oma 15 mld kroonise suuruse bilansimahuga, siis võib panga reaalse tulemuse ja prognooside erinevus olla tavapärasest suurem ning see sunnib panga tulemusi tavapärasest rohkem ootama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing