Erastamisagentuuri nõukogu arutab ESCO võlga järgmisel kolmapäeval

17. august 2001, 12:36

Erastamisagentuur teavitab järgmisel kolmapäeval nõukogu Eesti Merelaevanduse(ESCO) võlaga seotud küsimustest, kuid ei pane veel hääletusele võla tasumise tähtaja pikendamiseks esitatud taotluse rahuldamist.

Erastamisagentuuri lepingute täitmise ja maamüügi osakonna juhataja Marika ?menja ütles, et agentuur esitab järgmisel kolmapäeval nõukogule kogu informatsiooni ESCO kohustuste kohta, kuid ettevõtte taotlust maksetähtaja pikendamiseks aasta võrra seekord veel ei arutata.

Küsimusele, miks ei ole agentuur probleemi juba varem nõukogu ette toonud, vastas ?menja, et oli vaja täindavaid dokumente juurde küsida ja taotleja ei ilmutanud selles osas mingit aktiivust. Puudu olnud väljavõtte aktsiaraamatust aktsiate pantimise kohta esitas ESCO alles 18. juunil.

Ka taotluse maksetähtaja pikendamise kohta esitas ettevõte alles päev enne selle kukkumist. 'Tavaliselt esitatakse sellised taotlused ikka palju varem ja antud juhul oli ammu teada, et nad võlga maksta ei suuda,' lausus ?menja.

ESCO võlg Erastamisaegntuuri ees on 127 miljonit krooni, millele on lisandunud 4 miljoni krooni eest intresse. Kuna laevafirma taotleb ka intresside peatamist ehk sisuliselt riigiabi, peab Erastamisagentuuri nõukogu otsustama, kas esitada sellekohane taotlus rahandusministrile või mitte, lisas erastamisametnik.

Erastamiseaegntuurist saadud andmete kohaselt on Eesti Merelaevanduse omanik ESCO Holding investeerimiskohustuse täitnud, investeerides esimese aastaga ettevõttesse 800 miljonit krooni.

ESCO Holding on pantinud erastamisvõla katteks ettevõtte aktsiad. ?menja väitel on sellele lisaks olemas ka ühe teise ettevõtte garantii. Milline firma garandiks on, keeldus ta ütlemast.

Merelaevanduse omanikud taotlevad võla pikendamsit juba teist korda. Viimane tähtaeg oli 8. märts.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing