Haridusministeerium paisutab ametnike arvu

17. august 2001, 08:08

Tartusse kolimise eel oma ametnike arvu 120lt 100ni kärpida lubanud haridusministeerium on uusi allasutusi luues tegelikult kümneid inimesi juurde palganud, kirjutab Postimees.

Verivärskes haridusministeeriumi majas Tartus Munga tänavas on hetkel töökohti 105 inimesele, 7 kohta neist on veel täitmata, ütles haridusministeeriumi suhtekorraldustalituse juhataja Marja Kuusk. Lisaks on ministeeriumil kaks töötajat oma Tallinna-esinduses.

Uue struktuuriüksusena lisandub ministeeriumile koolivõrgubüroo Tallinnas, milles saab tööd 22 inimest.

Hetkel värbab haridusministeerium koolivõrgubüroosse kuut piirkondlikku peadirektorit, kelle kuupalk jääb ministeeriumi personalitalituse juhataja Leelo Muru kinnitusel 8000 -12 000 krooni vahele. Lisaks saavad peadirektorid kompensatsiooni auto ja mobiiltelefoni kasutamiseks.

Haridusministeeriumi haldusala asekantsler Riho Raave ütles, et värbamise käigus on riigiõppeasutuste arv juba vähenenud ning kuue peadirektori vastutada jääb 91 riigikooli.

Kuusk lisas, et peadirektorid hakkavad istuma riigikoolides, eraldi büroosid neile ei looda, raamatupidamisteenust saavad nad koolivõrgubüroost.

Samuti jääb pealinna haridusministeeriumi haldusbüroo, milles on töökohti kokku 17 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing