Isamaaliit läheb homsele volikogule lõhenenult

17. august 2001, 08:08

Laupäeval Virumaal Kohala mõisas toimuv Isamaaliidu volikogu läheb peasekretäri kinnitamise hääletusel suure tõenäosusega lõhki, sest juhatuse kandidaat Leho Karjus on sisevastuoludest haaratud partei piirkondades vähe tuntud, kirjutab Postimees.

Avalikult on seni teatanud vastuseisust Karjusele Isamaaliidu Harju piirkonna juhatus, mis Karjuse elukäiguga tutvunult otsustas hiljutisel koosolekul ühehäälselt, et harjukad Laur Lumet ja Anne Taklaja peaks homme Karjuse vastu hääletama.

?Tema haridustee on puudulik ning probleemiks on ka NLKP-minevik,? ütles Isamaaliidu Viimsi osakonna esimees Andres Jõgiste eile BNSile.

Partei Harju piirkonna esimees Lumet sai juhatuselt noomida ning vabandas selle pärast, et oli andnud toetusallkirja Karjuse ülesseadmiseks.

Karjuse esitamiseks erakonna juhatuses andsid varem allkirja seitse Isamaaliidu piirkonna juhti. Kõige tugevam on tema toetus kodukandi, Virumaa isamaaliitlaste seas. Karjuse kolleeg Kadrina vallavolikogust, Isamaaliidu välissekretär Jaanus Reisner on olnud üks tema kandidatuuri aktiivsemaid läbisurujaid.

Samal ajal levivad Isamaaliidus enne homset volikogu meeleolud, et Karjus ei sobi peasekretäriks vähese poliitilise kogemuse tõttu ning tegemist on kandidaadiga, kelle suurim voorus seisneb lojaalsuses erakonna ladvikule.

Leho Karjus sai esmaspäeval Postimehe andmeil Isamaaliidu juhatuses salajasel hääletusel 15 osalejast üheksalt poolthääle. Partei parlamendifraktsiooni nõunik Sirje Kiin sai kolm poolthäält, endine Tallinna linnapea Jüri Mõis kaks ja üks hääletussedel jäi tühjaks. Neljas kandidaat, Isamaaliidu Tallinna Mustamäe piirkonna esitatud Peeter Laane jäi ainsagi hääleta.

Kui Karjus Isamaaliidu volikogul enamust ei peaks saama, tuleb erakonna juhatusel esitada uus kandidaat. Teoreetiliselt on võimalik juhatusel otsustama koguneda ka volikogu toimumise ajal, sest kõik selle liikmed on Kohala mõisas kohal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing