Kohtutäiturid suurendavad trahvide laekumist

Inno Tähismaa 17. august 2001, 16:58

Märtsis alanud kohtutäiturite reformi kohaselt tööd alustanud vabakutselised kohtutäiturid on muutnud trahvide ja võlgade sissenõudmist efektiivsemaks ning riigile laekuvad summad on mitmeid kordi suurenenud, teatas justiitsministeeriumi esindaja.

?Varasem logisev ja aeglane kord on asendumas kiire ja efektiivse süsteemiga,? ütles tsiviiltäitereformi õnnestunuks hinnanud justiitsminister Märt Rask. 'Loomulikult oleks kõige parem, kui riik ei vajaks täitureid ning kõik maksaksid oma trahvid õigeaegselt. Senikaua aga, kui meil leidub kas hajameelseid või lihtsalt seadust mitte austavaid kodanikke, vajame paraku ka inimesi, kes neid trahve sisse nõuaksid. Riigi huvides on, et see toimuks võimalikult efektiivselt,' lisas Rask.

Justiitsministeeriumi tsiviiltäite talituse juhataja kohatäitja Kadriann Ikkoneni hinnangul olid esimesed kolm kuud rasked, kuid need raskused on nüüdseks ületatud. ?Õnneks ületati algusraskused kiiresti. Ka on inimesed muututud senisest seaduskuulekamateks. Enam ei visata trahvikviitungeid prügikasti, vaid trahvisumma püütakse tasuda õigeaegselt.?

Suuremad sissenõudjad Tallinna Liikluskorralduskeskus, Politseiamet ja Maksuamet on rahul vabakutseliste kohtutäiturite tegevusega. Tallinna Liikluskorraldusekeskuse andmetel suurenes selle aasta kolmandas kvartalis trahvide sisse nõudmine mitmekordselt. Kui möödunud aasta juunis nõuti sisse 0,8 miljonit krooni, siis tänavu sama ajaga 3,1 miljonit krooni.

Eestis tegutseb praegu 83 vabakutselist kohtutäiturit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing