Nasdaq alustas kauplemispäeva kukkumisega

Peeter Koppel 17. august 2001, 16:14

Tehnoloogiakeskne Nasdaq alustas tänast kauplemispäeva taas kukkumisega, kui turuosaliste tähelepanu pöördus selliste ettevõtete majandustulemustele ja tulevikuprognoosidele nagu Dell , Ford ja Hewlett Packard .

Tervelt viis investeerimispanka kärpisid maailma suurima arvutitootja Delli prognoose pärast seda kui ettevõte ise ei olnud oma tuleviku suhtes oma ootustele vastavaid kvartalitulemusi avaldades eriti optimistlik. Optimismist jäi puudu ka maailma teiseks suurimal autotootjal Fordil, kes kärpis oma käesoleva aasta kasumiprognoosi 70 sendini aktsia kohta samas kui analüütikud olid oodanud ettevõttelt 1,2 dollari suurust kasumit aktsia kohta.

Head ei olnud ka makrotasandi uudised. Nimelt näitas väliskaubanduspuudujääk, et USA eksport vähenes juunis tervelt 2 protsenti. Selle põhjuseks oli nõudluse vähenemine väljaspool USAd ning tugev dollar.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> oli kella 16.00 seisuga langenud 1,66 protsenti ja liikunud 1898,36 punkti tasemeni.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine aga oli kell 16.00 liikunud 0,49 protsendiga miinusesse10 341,85 punktile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing