Riigi andmesidekatkestuse põhjustas riigi andmesideosakond

Inno Tähismaa 17. august 2001, 11:58

Eilse riigiasutuste andmesidekanalite töö katkemise põhjustasid andmesideosakonna spetsialistid, kui kärsatasid läbi AS Eesti Telefoni serveriruumi kaitsmed.

Eesti Informaatikakeskuse andmesideosakonna (ASO) töötajad teostasid eile kell 7-7.30 plaanilist Eesti Telefoni kaugejaamas paikneva andmesidevõrgu Cisco 7206 marsruuteri hooldust. Uuendati tarkvara ja laiendati mälu, mis omakorda on tarvilik kiire ATM-tehnoloogia laiemaks kasutuselevõtuks. Hooldustööde käigus tekkis riistvaraline konflikt ja seade kaotas funktsionaalsuse siinirikke tõttu. Peale ebaõnnestunud tarkavarauuendust ei laadunud ka vana tarkvaraversioon, seisab ASO teates.

Pärast asendusseadme kasutuselevõttu, mis on tagatud lepingu alusel seadmete tarnijaga Cygate AS, läks rikki ka asendusseadme siin ja toiteplokk. Selle tulemusena põles läbi Eesti Telefoni hallatav sulavakaitse, mistõttu tegeleti ka elektriühenduse taastamisega. Elektri varuühendus loodi läbi EENeti seadmekapi.

Ülalnimetatud probleemid lahendati kella 11.15, peale seda taastus andmesideühenduste toimimine.

Kuna tegemist oli riigiasutuste andmesidevõrku teiste operaatorite võrkudega ühendava seadmega, puudus mõlemasuunaline juurdepääs andmesidevõrku, sealhulgas kõrgemate kihtide teenustele nagu näiteks www.riik.ee.

Täpse rikke põhjuse väljaselgitamiseks ja garantiivahetuseks on seadmed ekspertiisis firmas Cygate AS. Samuti uuritakse elektrivarustusest tingitud võimalikke hälbeid.

ASO vabandab klientide ees ja teeb endast sõltuva, et täiendavalt maandada analoogsetest tehnilistest riketest tulenevaid riske. ASO tänab operatiivse koostöö eest partnereid Cygate AS ja EENet rikke likvideerimisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing