Riigikogu koguneb 23. augustil arutama elektrijaamade erastamist

17. august 2001, 14:07

Riigikogu esimees Toomas Savi kutsus täna kokku riigikogu erakorralise istungi eelolevaks neljapäevaks, 23. augustiks kell 12.00.

Istungi kokkukutsumise põhjuseks on täna Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni, Eesti Keskerakonna fraktsiooni ja Eestimaa Ühendatud Rahvapartei fraktsiooni ettepanekul menetlusse võetud otsuse eelnõu ?AS Narva Elektrijaamad erastamisest?.

Eelnõu algatajad soovivad, et riigikogu otsustaks AS Narva Elektrijaamad kui riiklikult tähtsa ettevõtte 49% osaluse erastamise vajalikkusele ja kasulikkusele lõpphinnangu andmise ning riigikogu pädevuse erastamisotsuse kinnitamisel.

Soovitakse, et valitsus avalikustaks AS Narva Elektrijaamad erastamisega seotud lepingute sisu ja esitaks need koos Eesti Teaduste Akadeemia seisukohaga riigikogule kinnitamiseks.

Valitsusele tahetakse panna kohustus tagada, et erastamisega seotud lepingupaketi avalikustamisest keeldunud firmaga ei kirjutata alla mingeid lepinguid ja katkestatakse edasised läbirääkimised.

Viimase punktina soovivad eelnõu algatajad, et eelnõu otsusena vastuvõtmise korral esitaks valitsus riigikogule läbivaatamiseks AS Narva Elektrijaamad erastamistehingu nõustajaga sõlmitud lepingu, selle alusel tehtud töö tulemused ja makstud summad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing