Savisaar: viimane aeg on mõistusele tulla

Inno Tähismaa 17. august 2001, 16:03

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare sõnul ühines president Lennart Meri avalduses opositsiooni seisukohaga mitte toetada Narva Elektrijaamade müüki, kirjutab EPL Online viitega erakonna teatele.

'Veel ei ole hilja ja veel on võimalik tehtud vigu talutava kooliraha eest vältida', ütles Savisaar. 'Me oleme kogu aeg olnud veendunud, et valitsusel ei olnud õigust elektrijaamu maha müüa ja et see tehing ei ole kasulik ei Eesti majandusele ega ka eesti rahvale. Elektrijaamade erastamine sisaldab endas selgeid julgeolekupoliitilisi riske.'

Keskerakonna arvates on elektrijaamade ja raudtee erastamisel olnud kogu aeg tegemist ühelt poolt poliitilise edevusega, sooviga paista maailmas silma mõõdutundetu liberaalitsemisega ja teiselt poolt väga kitsa ringkonna erahuvidega, mida on hoolikalt varjatud kogu erastamisprotsessi täieliku salastamise ja põhjendamata jätmisega.

?Kujunenud olukorras ei jää meil muud üle, kui nõustuda Eesti tippteadlaste poolt väljaöelduga: meie riiki juhib pimedus ja vastutamatus,? nentis Savisaar.

Savisaar kutsus riigikogu liikmeid üles võtma tõsiselt diskussiooni Narva Elektrijaamade tehingu üle ja osalema riigikogu erakorralisel istungil neljapäeval, 23. augustil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing