Toomas Savi müüs hädaabi Snickerseid

17. august 2001, 08:45

Tartu abilinnapea Toomas Savi vahendusel tuli Soomest 1994. aastal humanitaarabina ?okolaadi Snickers, mille Savi vaestele jagamise asemel müüki paiskas, kirjutab SL Õhtuleht.

Toomas Savi mäletab, et ?okolaadi oli nii palju, et see ei mahtunud Tartu kaubahallilt üüritud ruumidesse ära.

'Linnavalitsus pidi külmaruumide eest mõistagi ka renti maksma,' selgitab Savi kauba müüki panemist. 'Selles olukorras otsustati tõepoolest panna osa hoonesse mitte mahtunud ?okolaade poole hinnaga tartlastele müüki, et mingilgi määral rendikulusid linnakassale katta.'

Toona Kaubahalli juhtinud Marvi Kibe väidab, et ruume Kaubahallilt ei üüritud. 'Meile toodi partii ?okolaadi ja meie ülesanne oli see maha müüa,' räägib ta.

Kibe mäletab, et kuna ?okolaadi parim enne kuupäev hakkas lähenema, siis müüdi kaupa madalama hinnaga. 'Selle peale hakkas importija meie vastu huvi tundma,' meenutab ta.

Savi nendib, et kuna importija hakkas müügi vastu huvi tundma, siis osa sellest abist viidi abiandjate nõudel tagasi Soome ja hävitati. Kauba kinkija oli selle müümise keelanud ja see tuli tagastada.

Savi väidab, et abi jagamist koordineeris linnavalitsus.

Toona Tartu linnapea olnud Väino Kull väidab, et linnavalitsusel ei olnud linna toodud Snickersitega mingit seost.

'See ei käinud üldse meie kaudu,' nendib praegune linnavolikogu aseesimees Kull. 'Selle kohta, kelle kaudu ja miks Savi ?okolaadi vahendas, ei tahaks ma hakata arvamust avaldama.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing