Vaimuhaiged pääsevad vabalt autorooli

17. august 2001, 08:09

Kuigi sotsiaalministri määrus peaks välistama vaimuhaigete sattumise autorooli, näitab värske kohtulahend, et puudulik kontrollmehhanism ei välista süüdimatuks tunnistatud liiklushuligaani vaba tegutsemist, kirjutab Postimees.

Eelmisel nädalal lõpetas Tallinna linnakohus haldusmenetluse Meelise (46) suhtes, kes tabati ajavahemikul mullu septembrist kuni tänavu jaanuarini kuuel korral joobnuna ja juhiloata roolist.

Kohus rahuldas Meelise kaebuse, tühistades talle määratud halduskaristuse. Otsuse aluseks oli kohtupsühhiaatrilise ekspertiisi akt, mis tõendab, et mehel oli maniakaalne skisoafektiivne häire ja ta viibis liiklusrikkumiste kordasaatmise ajal süüdimatusseisundis, mis ei võimaldanud tal oma tegude tähendusest aru saada ega neid juhtida.

Seega mõistis kohus Meelise õigeks mullu 26. septembril Tallinna südalinnas purjuspäi toime pandud avariiohtliku olukorra tekitamises, mille eest liikluspolitsei oli teda karistanud 4500kroonise rahatrahviga.

Möödunudnädalane linnakohtu otsus oli juba teine Meelist karistusest vabastav kohtuotsus. Liikluspolitsei oli Meelise mullu 7. oktoobril tehtud joobes sõidu ja ülisuure kiiruseületamise eest 24 kuuks jalameheks jätnud.

Juunis tegi linnakohus samadel alustel karistuse tühistamise otsuse ning sellest lähtudes lõpetas ka liikluspolitsei Meelise suhtes purjuspäi sõidu eest algatatud neli kriminaalasja ning tühistas ka osa varasematest halduskaristustest. Kohtuotsusest lähtuvalt on Meelisel võimalus oma juhiluba autoregistrist kätte saada.

Autoregistri (ARK) Tallinna büroo juhataja asetäitja Enno Keel ütles Postimehele, et ei saa keelduda Meelise juhtimisõiguse taastamisest, kui mees toob ARKi kehtiva tervisetõendi.

Keele sõnul ei ole ARKi töötajate ülesanne kontrollida, kas arstitõend on adekvaatne. ?See pole meie pädevus, seadusjärgselt langetavad otsuse meedikud,? ütles Keel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing