Viru väljak võtab linnalt 202 miljonit

17. august 2001, 08:11

Tallinna ühe atraktiivsema piirkonna, Viru väljaku arendaja arvutuste järgi läheb linna jaoks väljakule avalike rajatiste ehitamine maksma kuni 202 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Valminud on üks tööversioonidest, mis loetleb ette objektid ja maksumused,? märkis arendajaga läbirääkimistel Tallinna esindav kommunaalameti juhataja Ain Valdmann. ?Lõplikud linna tellitavad mahud on siiski veel lahtised, kuid maksimumprogramm viitab 202 miljonile kroonile koos käibemaksuga.?

Valdmanni sõnul vaatab linnavalitsus Viru väljaku arendamisega seonduva üle augusti lõpus ning volikokku läheb see kinnitamiseks septembri keskel. ?Tavaliselt ei ole lepingut tarvis volikogus kinnitada, kuid antud juhul on tegemist linna jaoks suuremahulise ja mitu aastat vältava tehinguga,? ütles ta.

?Kuigi alles otsime lõplikku retsepti, oleme täiesti ajagraafikus,? lisas ta. ?Septembri keskel võib loodetavasti alata konkreetne ehitustöödeks ettevalmistamine.?

Valdmanni sõnul on hetkel lahtine detailplaneeringus ettenähtud galeriide ehitamine ning finantseerimine. ?Teenindusmaja saatust ei tea ka kinnisvarahaid ise, seega ei ole ilmselt otstarbekas galeriid teenindusmajja valmis ehitada, võib-olla jääks selle üks ots lihtsalt õhku,? nentis Valdmann.

Lisaks oli algselt kavas linna rahadega ehitada galerii Tallinna Kaubamajja. Hetkel oodatakse hoopis galerii rahastamist arendajalt või kaubamajalt.

Kogu projekti linnapoolse rahastamise viis on samuti jätkuvalt lahtine. Valdmann viitas järelmaksu võimalustele. ?Lepingu sõlmimisel määrati üksikasjade suhtes kolmekuine läbirääkimisperiood ja mahume sellesse ajaliselt.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing